Talvisaappaat äidille pakkaskeleille
Etsin itselleni kunnollisia talvisaappaita pakkaislle -10 astetta ja sen päälle. Ns. paremmat saappaat löytyy jo, joten ulkonäöllä ei ole väliä.
Pitäisi olla lämpimät, pohjat eivät saisi olla liukaat. Mieluusti tietysti kestävät. Nämä tulisivat lumitöihin, pulkkamäkeen, koiralenkeille maaseudulle.
Joten mitä suosittelette? Tai mitä ei ainakaan kannata ostaa?
Kommentit (12)
syntisen rumat, mutta toimii, eikä oo ees kammokalliit. Ei oo palellut varpaat edes parina viime talvena :)
tosin en ole vielä päässyt testaamaan talvessa kun juuri ostin. Mutta ovat kivan näköiset, villavuoriset, fiksun oloinen pohja.
Sorelin kumikärkisiä on myös kehuttu kovasti.
ja kestäviä kenkiä juuri mainitsemisiin tarkoituksiin. Itse olen ostanut sieltä ja todennut hyviksi.
Valkoiset kuomat ja ei oo varpaita palellu!
Kuomat on on parhaat.
nim. kokemusta on
Täälät pisteet Sorelille. Painavat kengät, mutta täysin vesitiiviit ja lämpimät.
Kutsutko sä kavereilleskin itseäs äidiksi? Jotenkin särähti toi otsikko.
Todella omituinen otsikko.
Mene ap kenkäkauppaan, ja sano myyjälle, että ostat talvisaappaat äidille!
Columbiallakin kivoja canada-bootseja.
sorelit tai muut, kamalille pakkasille lampaanvillaa eli vaikka uggit
jos ei ulkonäöllä ole mitään väliä. Kestävät märkää lunta ja pakkasta. Pohjat ovat luistamatonta ammattilaatua ja ovat helppo pukea. Olen tilannut pihakengät sieltä jo vuosia.