Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Taas miehet onnistuivat paremmin kuin naiset (FB asiaa)

Vierailija
05.11.2011 |

Olette varmaan huomanneet, että FB:ssä leviää movember-kampanja, jolla miehet keräävät lahjoituksia mm. eturauhassyövän tutkimukseen. Ideana on kasvattaa marraskuun aikana viikset ja rekisteröityä varainkerääjäksi. Viides päivä menossa ja rahaa on pelkästään Suomessa jo lahjoitettu yli kymppitonni!



Ja mitä tekee naiset? Kirjoittelee statuksiinsa tyhjänpäiväisiä päivityksiä käsilaukkujen paikasta tai kengännumeroista. Huoh. Paljonko noilla tyhjänpäiväisillä mukajännillä "ei kerrota miehille"-päivityksillä saatiin rahaa rintasyöpäsäätiölle?! Hieno, naiset. Kyllä taas saadaan olla ylpeitä nokkeluudestamme.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

idioottimainen lukunsa, en sekoittaisi niitä tähän.



Onhan naisilla/naisille oma Roosa nauha -kampanjansa, joka on toistaiseksi onnistunut Movemberia paremmin varainkeruussa vaikka ei olekaan ollut Fb:ssä.



Tosin Movemberia on tänä vuonna rummutettu niin kovin, että taitaa mennä jo ohi. :)



Mutta ei se mitään. Ei se lopulta ole naisilta millään tavalla pois. Parhaassa tapauksessa saadaan pitää ihanat miehemme luonamme pitempään.



Onhan tasa-arvokin aika surkealla tolalla, mitä tulee vaikkapa rintasyöpien ja eturauhassyöpien torjuntaan. Naisille kun järjestetään mm. yleisiä seulontoja, miehille ei.

Vierailija
2/2 |
05.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Tukijana heillä ovat myös naispuoliset partnerit ”Mo Sistas”, jotka auttavat Movemberin miehiä keräämään rahaa sponsoreita hankkimalla. Perinteisesti Mo Bros ja Mo Sistas järjestävät Movember-juhlat kuun lopussa iloitakseen tietoisuuden levittämisen ja varainhankinnan tuloksista. Juhlissa valitaan mm. Miss Movember ja Man of Movember."

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi neljä