Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kulta rahaksi

Vierailija
02.10.2011 |

Mitä kautta romukullalle sais parhaan hinnan?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitti vastauksista! Muistaisko joku, mikä tuo Hesan liike oli, joka maksoi parhaiten? Tai vastaavasti, milloin tuo 45 minuuttia tuli (jotta löydän sen Areenasta)



ap

Vierailija
2/5 |
02.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

missä ohjelmassa.



Eräs Helsingin keskustassa oleva liike maksoi parhaiten, (lähes kolme kertaa enemmän kuin nämä postiyritykset)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Postimyyntifirmoille ei kannata ainakaan myydä, ne eivät maksa juuri mitään. Kultasepänliikkeet maksoivat parhaiten, niissäkin oli eroja. Kannattaisi varmaan käydä kysymässä hinta-arviot useammasta liikkeestä ja myydä sinne, missä maksetaan parhaiten.

Vierailija
4/5 |
02.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä tuli ainaki selväksi että kannattaa vertailuttaa ennen kuin myy. Oli tosi isoja eroja kultasormuksella. Kalleimmillaan siitä sai 45 euroa (muistaakseni) ja halvimmillaan 10 euroa.

Vierailija
5/5 |
14.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

syyskuun lopulla tuli se 45 minuuttia ohjelma, vaan vastaankohan vähän myöhässä? Rasmussen oli se helsingin liike joka siinä ohjelmassa sai mainosta. Nettifirmoista osa maksoi todella huonosti. Tässä yksi josta mulla vain hyvää sanottavaa www.kultajahopea.fi Kaikki toimi nopeasti ja maksu oli juuri niin paljon mitä netissä kerrottiin. Ilmainen palvelu! Vähän oikeesti yllätti että exän ostamista koruista sai niin paljon ns. romuna ja samalla pääsi kipeähköistä muistoista

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan yksi