Lue keskustelun säännöt.
Mitä Super Nanny tekisi?
19.09.2011 |
Meillä on tehokkaasti käytetty jäähypenkki systeemiä uhmaikäisen kanssa kotona. Mutta miten toimia ulkomaailmassa? Esim jos uhmis tahallaan herättää vaunuissa nukkuvan pikkuveljen kauppareissulla?
Kommentit (4)
av-palstaa. Meidän lapsilla on ollut jo viisivuotiaana sen verran järkeä päässä, että heidän kanssaan on selvinnyt selkokielellä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja joo, ihan selkokieli noille vanhemmille on aina riittänyt, mutta ei tälle :(
ap
jos oli tarpeen. Itse en ole kyllä siihen ryhtynyt. Ei kyllä ole juuri ollut tarvettakaan. Uhmisikäinen tekee paljon juttuja mutta eiköhän tohon asiaan pelkkä kielto riitä tai pistä se kävelemään jos ei osaa olla nätisti vauvan kanssa vaunuissa.
Jäähy suoritetaan istuen hiljaa paikoillaan esim lattialla. Viisi vuotias tietää jo, että mikä on jäähy ja että se voi napsahtaa ihan missä vain kohdalle, jos tarvetta ilmenee.