Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

5 hengen kohtuulliset asumiskulut?

Vierailija
14.09.2011 |

Paljonko on mielestäsi 5 hengen kohtuulliset asumismenot kuukaudessa? Mitkä ovat oman perheesi asumismenot? Perheen koko? Millainen asunto?



Tuli vain mieleen tuosta yhdestä ketjusta, missä käskettiin muuttaa edullisempaan asuntoon, kun vuokra oli 1100 euroa/kk 5 hengen perheeltä. Meillä 5 henkinen perhe, ja kuukauden asumismenot 910 euroa/kk. Itse en pidä näitä asumismenoja mitenkään kohtuuttomina.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vesimaksut (voi olla messevät) ja sähkölaskut päälle... ainakin.



Me laitetaan "asuntotilille" joka kuukausi 1500€ ja sillä maksetaan kaikki asumiseen liittyvät kulut: lainakulut, vedet, sähköt, netti, maksu-tv:t sun muut ja jää vähän "rempparahaakin"



Ei tosin asuta pääkaupunkiseudulla.



Omakotitalo on (5-6h+k) ja perheessä 5 henkeä

Vierailija
2/2 |
14.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"No, eiköhän sen 1100€ vuokran päälle tule vielä vesimaksut (voi olla messevät) ja sähkölaskut päälle... ainakin. Me laitetaan "asuntotilille" joka kuukausi 1500€ ja sillä maksetaan kaikki asumiseen liittyvät kulut: lainakulut, vedet, sähköt, netti, maksu-tv:t sun muut ja jää vähän "rempparahaakin" Ei tosin asuta pääkaupunkiseudulla. Omakotitalo on (5-6h+k) ja perheessä 5 henkeä"



Vesimaksuista en tiedä, ei ollut mainintaa.



Meillä tuo vuokra 910 euroa/kk (5 hengen perhe) sisältää veden, sähkön, autopaikan ja netin. Asunto 4h+k. Me ei myöskään asuta pääkaupunkiseudulla, mutta kallista se asuminen on myös muualla Suomessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kahdeksan