Suoraan sanottuna vituttaa kun tuntuu ettei opettaja hoida postiaan :/
Sama hälläväliä-meininki tuntuu jatkuvan kuin 1-luokankin aikana, myöhästellään harva se aamu niin että 2-luokkalaiskatras seisoo käytävllä odottelemassa, osa riehuenkin, informaatio ei kulje, ei osaa kommunikoida ja katsekontaktikin vaikeaa, ei vastaile Wilman viesteihin kuin ehkä joskus päivien päästä jne.
Nyt olis pitänyt eilen tulla ilm ensivkon vanhempainiltaan liittyen (luokkatoverin äiti kertoi että heille tullut sellainen) jokin viesti tänne kotiin, oliis pitänyt tulla jo eilen mutta eipä näy.
Lapsi oli tänään siitä sanonut opettajalle, että oli jäänyt ilman, mutta senkin opettaja sitten "unohti" tms eikä infolappua näy vieläkään.
Ei voi mitään, mutta kun en osa apitää opettajia (tai lääkäreitäkään) minään jumalolentoina ja ylimipinä auktoriteetteina joille vain kumarrellaan ilman kritiikkiä tai kyseenalaistamista niin minua on ruvennut todella nyt korkepamaan tuon naisen käytös ja edesottamukset!!
Oksetta aajatellakin tuota vanhempainiltaa ja varsinkin syksyn ekaa arviointikeskustelua naamakkain ym kun käytöksensä takia kutakuinkin kaikki arvostus ja pitäminen ym mennyt miinuksen puolelle:((
Kommentit (6)
Jos oikeasti oletat, että kiroilen esim Wilman viesteissä niin mitäpä siihen mitään sanomaan..
ap
opea reissuvihkoviesteillä, puhelinsoitoilla tai teksitiviesteillä kunnes asia selviää. Mutta meillä ei olekkaan wilmaa. Ja minä en koskaan kiroilisi tms. Ehkä sinuun nyt pätee "niin metsä vastaa kuin sinne huutaa", ei mikään ihme jos kielenkäyttösi pn tuollaista.
lähettää ajantasaisia ja selkeitä tiedotteita kotiin. Täällä sitten äidit soittavat toisilleen ringissä ja yrittävät tulkita koulun lähettämiä lappusia.
et pidä opettajia (tai lääkäreitäkään) jumalolentoina ja ylimpinä auktoriteetteina, mutta kuitenkin olet katsonut tuota menoa jo YLI VUODEN.
Missä on selkärankasi?
tarkemmin? Ja oletko varma että lapsesi puhuu aina totta?
asiaa.Jos ei tehoa, koulutoimenjohtajaan yhteys.
opea reissuvihkoviesteillä, puhelinsoitoilla tai teksitiviesteillä kunnes asia selviää. Mutta meillä ei olekkaan wilmaa. Ja minä en koskaan kiroilisi tms. Ehkä sinuun nyt pätee "niin metsä vastaa kuin sinne huutaa", ei mikään ihme jos kielenkäyttösi pn tuollaista.