Taidan olla äidilleni vain ilmaa : (
Taas se tuli todistettua. Täytin eilen pyöreitä, ajattelin että nyt muistaisi syntymäpäiväni.. vaan ei : (
Muiden sisarusten syntymäpäivät muistaa ja soittaa minulle, että kun hän nyt niin tykkää tälläisestä, niin ostin plaa laa plaa ja vien syömään plaa plaa plaa ja askartelin kortin plaa plaa ja laitoin rahaa plaa plaa.
Niin ja kun hän soittaa sen 4x vuodessa ei hän kysy mitä kuuluu. Kertomista riittää muista.
En mä odota lahjoja tai kortteja, mutta kun edes näyttäisi että muistaa, sanoisi vain onneksi olkoon. Että olisin edes jotakin hänelle!
Mä en taida enää jaksaa edes yrittää hakea hyväksyntää. Kun soitan on hänellä liian kiire ja vastaa äkäisesti. kiun pyydän käymään ei se ikinä käy, kun kysyn voinko tulla käymään ei käy kun siivoaa tai pitää mennä sisaruksille.
Kun vien hänelle syntymäpäivänä kukkia ja lahjan hän ei edes kiitä. Hän ei ikinä halua olla meidän kanssaan.
Kommentit (4)
naama yrmeänä kehuskelee kuinka sillä ja sillä henkilöllä on niin hienoa tms. Eli "piilovittuilee" kuinka minä olen huonompi.
Ja ei ole moneen vuoteen onnitellut syntymä- tai nimipäivänä.
äitien kanssa laittaisin välit vaan kylmästi poikki. Tosi kuin vesi.
Onnea ap-lle, äitis on sairas jotenkin, ja uskon ettei kannata mieltä semmosen takia pahoittaa. Jotain patoutumia hällä lienee, joita purkaa suhun.
ja vastaavista aiheista kirjoissaan. Hänellä on itseasiassa kaksi kirjaa juuri näihin liittyen; toinen isäsuhteesta, toinen isäsuhteeesta. Toivon sinulle lämpöä ja uudenlaista vaihetta äitisuhteessasi :)
http://www.kotisatamankauppa.fi/?sid=30003&tuoteid=9986&luokkaid=&from=…
Voi olla, että hän ei ole ymmärtänyt käyttäytyneensä pahasti.