Sanokaa ny. Mitä ihmettä teen ruokaa tänään.
Ei huvita yhtään, ei sitten yhtään kokata.
Kommentit (14)
nyt pitäisi pikku hiljaa jo taas totutella arkeen. Siksi kait tämä niin vaikeaa onkin.
Josko tekis jauhelihakastikkeen ja vaikka pakastemuusin - ei ole lisäaineita. Kivitetäänkö tällaisesta valinnasta ;)
kävin juuri kaali ja jauheliha ostoksilla. Huomenna siis kaalilaatikon tekoon, nams :P
Mitä on pakste muussi? Valiperunamuusijauheen tiedän mutta ne pakaste muussia?
jauhelihan ja heitän mexiconpata-ainekset sekaan. Helppoa ja ite tykkään joskus ku laiskottaa.
Joojoo, on vissiin lisäaineita ja on vaikka mitä mutta ihan sama. :DD
Josko tekis jauhelihakastikkeen ja vaikka pakastemuusin - ei ole lisäaineita. Kivitetäänkö tällaisesta valinnasta ;)
ja tee Shepherd's pie! Paista jauheliha, sekaa tomaattipyrettä (ei saa tulla vetelää vaan sellainen tahnamainen kastike), sekaa pussi pakasteherneitä, sipulia ja porkkanoita jos jaksat pieniä. Jauhelihamössö vuoan pohjalle, päälle pakastemuusi ja n. puoleksi tunniksi uuniin. Hyvää ja helppoa!
Onkos nyt tullut teidän laamaharrastus tien päähän, ei onnaa agility eikä mikään muukaan. Eiku laama pihveiksi vaan. Järrrrrrjetön tarjous.
ei ole oikein laama, muttei sentään lammaskaan. Jotain siltä väliltä, mutta paisti näyttää hyvältä...
sellainen ongelma, että en voi koskea raakaan lihaan, tai kalaan:-( ja tiedän että on tyhmää, tiedän. En vain pysty näkemään verta tai pientä haavaa, tulee huono olo. Jos ostan kokonaisen kirjolohen, pakotan miestä leikata, raaka liha ällöttää, voin vain laittaa paketista pellille:-( en siis tee tätä tahallani.
Ei kai sitä aina tarvitse kotona syödä.