Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pyörän peräkärry-asiaa

Vierailija
03.08.2011 |

Olen harkinnut ostavani peräkärryn syksyllä, lapsien iät 3 vuotta ja 5kk. Minkäikäisenä voi laittaa matkustamaan? Mitä tulee ottaa huomioon kärryä ostaessa? Kehu/moiti omaasi. Kiitos jo etukäteen!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että ihan peräkärryn, toivoa sopii että löytyy tarpeeksi puhtia polkea peräkärry pyörässä kiini :)))

Vierailija
2/5 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan ehdoton peli! Tukeva, turvallinen ja kotimainen. Suosittelen kovasta hinnasta huolimatta, hyvä jälleenmyyntiarvokin! Meillä lapset alle 2v ikäerolla kulki siellä vielä eskari-iässäkin satunnaisesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

pelkkää hyvää sanottavaa. Varmaan n 1v lähtien, aiemmin jos ajelee hyvin rauhallisesti, ettei niska retku

Vierailija
4/5 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuotetta myydään nimellä polkupyörän peräkärry, niinkuin otsikossakin luki. Taidat olla se sohvaperuna, joka ei tiedä mistä puhutaan:) Löytyy perheestä myös auton peräkärry, voi olla, että kokeilen myös sitä.

Vierailija
5/5 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

alle 1 vuotiaamme matkusti peräkärryssä omassa turvakaukalossaan, selkä menosuuntaan(ilman kypärää). Isompi istui minun pyörän kyydissä, ei sinne peräkärryyn mahtunut kaukalon viereen.



Alle 1-vuotiasta joka juuri on oppinut istumaan en laittaisi ollenkaan peräkärryyn, istumaasento ei ole juurikaan tuettu, eli lapsi "valuu" kallelleen. Kypärä on myös peräkärryssä pakollinen, mutta hankala pukea vauvalle, ja onko niin pieniä olemassakaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme neljä