saako miitään rauhoittavaa käyttää raskauden aikana?
nyt on sellainen kriisi elämässä, että käyn koko ajan ylikierroksilla ja olen rauhoittavien tarpeessa. raskaana kuitenkin rv32- Onko mitään lääkitystä mitä saan käyttää?
Kommentit (9)
Itse olen joutunut käyttämään kaikkien raskauksien aikana, koska sairastan ahdistuneisuushäiriötä. Näiden lääkkeiden avulla olen pystynyt elämään täysin normaalia elämää.
Myös lapsista on kehittynyt aivan normaaleja! :)
Otat vaan yhteyden psykiatriin niin saat tarvittavat ja sopivat lääkkeet.
Kokemusta on itselläni, kahdestakin raskaudesta. Ihan normaaleja ja terveitä vauvoja tuli. Ja äiti pysyi järjissään lääkityksen avulla.
Esiintymisjännitykseen. Noloa, mutta jännitti niin pirusti isolle auditoriolle esiintyä.
Esim. opamox. Ota yhteyttä lääkäriin tai psykiatriin niin homma hoituu
Uteliaisuuden hajuinen av-lintu....Kuule jos oma mies kuolee,niin sairaalassa annetaan puolisolle rauhoittavia. Että se siitä!
Voimia sinulle!!
Kyllähän asianmukaiset lääkkeet ovat varmasti tuossa tilanteessa vauvankin kannalta paras vaihtoehto!!
Varaa aika psykiatrille niin saat purettua taakkaasi samalla.
läheisen ihmisen kuolemantapaus. Ei, en ole bipolaarinen.