Mut kotiutettiin klo 11, mutta jäin tahallani klo 16 asti.
Koska koko päivästä maksoinkin, eikä ollut kiirettä pois täysihoidosta. Pidin paikkaa tahallani varattuna.
Kommentit (18)
ja odottamaan sen ajan päiväsalissa, että sä saat kankkus ylös sängystä
aamuvuoron aikana, lojun omissa vaatteissani iltapäivään asti ja syön kyllä ruuankin kun olen maksanut.
Pyritään antamaan aamuvuoron aikana, mielellään puoleenpäivään mennessä KAIKILLE kotiutuville. Ja suurinosa lähtee kun kyyti tulee, yleensä lounaan jälkeen, mutta ketään ei ole kielletty olemasta pidempään. Koko päivänhän ne käytävälläkin huonetta odottavat potilaat maksavat.
No ette saa sitä paikkaa siivottua seuraavalle aamuvuoron aikana, lojun omissa vaatteissani iltapäivään asti ja syön kyllä ruuankin kun olen maksanut.
ja ethän sä itse sitä sairaalalaskua maksa... :D, eikö niin
aamuvuoron aikana, lojun omissa vaatteissani iltapäivään asti ja syön kyllä ruuankin kun olen maksanut.
meille on ihan sama oletko siellä vai et ja syötkö vai et. Moni on iltapäivään asti joka tapauksessa esim. hakijan takia. Harvoin meillä on niin täyttä, että mikään on yhdestä kotiutujasta kiinni. Eli jos kiusallasi teit, niin hukkaan meni se kiusa.
Ja vaikka olenkin odottanut vuoroani käytävällä, niin kyllä minäkin silti kannatan olemista koko rahan edestä.
kun siinä ovella koko ajan kävivät kurkkimassa et joko pääsevät siivoomaan.
Ja sossu sen taisi maksaa, mut silti koko rahan edestä kun kerran sairaalaan olin päässyt.
Kai tajusit sen pyytää mukaan, kun olethan senkin toki maksanu..Huoh! Voi sitä "järkeään" fiksumminkin käyttää.
yleensä se kotiinpääsyn ajankohdan ruinaus ja kysely alkaa jo tulopäivänä...
että jätin sen iltapalan suosiolla. Vaikka kyllä aika monta päivää ruuatta pitivät, otin kuitenkin oxynormia sitten niin paljon kuin antoivat, että eiköhän se mennyt parista ateriasta.
varsinkin kun veti mukavan olon oxynormilla ja netti pelitti kannettavassa. Jouluruoka oli kyllä aika paskaa, mutta ei se syömättä jäänyt.
siivota eikä tehdä ruokaa. Kotona on pakko nousta sohvalta välillä, ei voi koko päivää makoilla. Eikä se mulle mitään maksanut, sossu maksoi.
ja 5krt päivä pöytiin tarjoilu, huumeet päälle kun pyysi.
Mekin kotiutamme aina aamupäivällä, koska se pitää tehdä aamuvuoron aikana, mutta ihan sama se meille on mihin aikaan sieltä pois lähtee.