Sossusta rahaa vaunuihin
Kommentit (20)
..jos ei ole varaa vaunuihin, niin miten elätät jälkeläisesi seuraavat 20 vuotta????
tarkotus mennä lähihoitaja kouluun, mutta raskaus muutti suunnitelmat. Eli työttömänä olen. Turhauttavaa. Jouluna LA, töihin ei kukaan nyt ota.
Hänhän maksaa vaunut? Kai hän sentään on työssä?
Sain lapun jolla sain haettua lainaksi vaunut kierätyskeskuksen tapaisesta paikasta.
Terv: Neljän kanssa yksin jäänyt työtön luuseri paska jonka mies painaa nyt 19vuotiasta kimulia. (odotin neljättä viimeisilläni kun mies ilmoitti heipat kahdentoista vuoden jälkeen.)
Se tuskin on suurin murhe tuossa taloudellisessa tilanteessasi..
Ei ole miehen tehtävä teitä elättää,tässä sen varsin hyvin taas huomaa. Missä ne teidän omat TULONNE ovat? Miksi sellaisia ei ole? Elarit ovat asia erikseen mutta miksi te naiset olette täysin ilman tuloja ja jonkun exän varassa?
Miksi haukutte, solvaatte?
Kyllä sitä ehtii myöhemminkin opiskella ja lapsista tulee teidän eläkkeenne maksajia, joten älkää viitsikö valittaa, jos suomalaista perhettä tuetaan?
Jäin työttömäksi viime marraskuussa ja ollaan siitä asti asuttu erillään. Olisin muuten ollut koulutukseen asti ilman rahaa, kun miehen tulot lasketaan.
Oon 31 vuotias ja ensimmäinen(ainoa) lapsi tulossa. Kolme vuotta tjottailtiin ja aborttia en edes harkitse. Erittäin toivottu on.
Mies on sitä mieltä, että otan sossusta irti mitä saan. Mua lähinnä hävettää ja v...ttaa.
joka ei tarpeen tullen elätä perhettään.
joka ei tarpeen tullen elätä perhettään.
Aion ehdottomasti opiskella ja haluan maksaa veroni. En edes ajatellut, että tulen raskaaksi ikinä.
Mieskin yllätti. Toisaalta ymmärrän hänenkin asenteen, kun ikänsä maksanut veroja ja katsoo ympärilleen. Mamuilla tosiaan on hienoja vaunuja?!
En nyt kuitenkaan jaksa tuntea itseäni kauhean kamalan huonoksi ihmiseksi, niin onnellinen raskaudesta olen.
Käytettynä saa hyviä, katselin äsken. Kyllä toi mieskin osallistuu, niin innoissaan se on.
Ajattelin vaan...
Miksi haukutte, solvaatte? Kyllä sitä ehtii myöhemminkin opiskella ja lapsista tulee teidän eläkkeenne maksajia, joten älkää viitsikö valittaa, jos suomalaista perhettä tuetaan?
..että tulisi eläkkeenmaksajia...
Onpa lennokasta. No, mitäpä voi odottaa ihmiseltä, joka kolmekymppisenä on työtön ja aikoo lähihoitajaksi... Häpeisitte. Yhteiskunnan pitäisi ulosmitata sulle maksetut tuet siltä mieheltä.
Aion ehdottomasti opiskella ja haluan maksaa veroni. En edes ajatellut, että tulen raskaaksi ikinä. Mieskin yllätti. Toisaalta ymmärrän hänenkin asenteen, kun ikänsä maksanut veroja ja katsoo ympärilleen. Mamuilla tosiaan on hienoja vaunuja?! En nyt kuitenkaan jaksa tuntea itseäni kauhean kamalan huonoksi ihmiseksi, niin onnellinen raskaudesta olen. Käytettynä saa hyviä, katselin äsken. Kyllä toi mieskin osallistuu, niin innoissaan se on. Ajattelin vaan...
Jätä noi veronmaksajakommentit omaan arvoonsa. Kyllä sitä kaikki ehtii veroja maksella, eikä ikinä tiedä kuka tarvii apua koskakin. Onnea odotukseen!
Onpa lennokasta. No, mitäpä voi odottaa ihmiseltä, joka kolmekymppisenä on työtön ja aikoo lähihoitajaksi... Häpeisitte. Yhteiskunnan pitäisi ulosmitata sulle maksetut tuet siltä mieheltä.
Mittaatko ulos niiltä sompuilta jota eiivät maksa penniäkään veroja?
yrittämästä? Mitää vikaa on lähihoitajan työssä?
miestä pitäisi rangaista työnteosta ja mun työttömyydestä! Kyllä mullakin on oikeus tiettyyn perusturvaan, vaikka työssäkäyvän miehen kanssa olenkin.
Tämä ei ole mikään elämäntapa eikä haaveeni, vaan todellakin olen tehnyt ja aion tehdä töitä tulevaisuudessa.
Tosin näkyy laitetun tänne jo takaisin :D
tarkotus mennä lähihoitaja kouluun, mutta raskaus muutti suunnitelmat. Eli työttömänä olen. Turhauttavaa. Jouluna LA, töihin ei kukaan nyt ota.