Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ku paljon leikitte 1+v lastenne kanssa?

Vierailija
24.05.2011 |

Minä en osaa leikkiä lapsen kanssa mitään ja annankin sen touhuta aika paljon omine nokkineen lattialla. En oikein osaa lukea edes kirjaa luontevasti.. hemroilen nyt, että viivästyykö lapseni kehitys nyt jotenkin kun en osaa tarjota virikkeitä?? En ole koskaan osannut leikkiä lasten kanssa, mutta luulin että oman kohdalla asia olisi toisin :(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poika 1v2kk



Touhuaa itsekseen. Ei malta kuunnella satuja todellakaan. Katselee muumeja ja joitain muita piirrettyjä. Leikkii erilaisilla kodin tavaroilla.



Muotopalikkalaatikko kiinnostaa maksimissaan puoli minuuttia. Sen jälkeen se otetaan muuhun käyttöön tai vaihdetaan lelua.



Jos jotain yhdessä teemme välillä, niin se on sitten sängyssä pyörittelyä, pyyhkeeseen käärimistä, ilmassa heijaamista, kutittelua ja peräkkäin konttaamista. Mutta en oikein muuta ole osannut tehdä.



Samaa olen miettinyt että jääkö tuo jälkeen, mut toisaalta entisaikoina lapset kasvoivat aika pitkälti itsekseen ja ihan normaaleja niistä tuli.

Vierailija
2/2 |
24.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta juttelen lapselle kyllä samalla kun hän leikkii itsekseen. Ja esim. kommentoin kun tulee näyttämään jotain lelua tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kaksi