Haittaako jos lapsella kevätjuhlissa kenkinä pihalenkkarit?
Kun ei omista muita kenkiä? Juhlavaatteet on kirpparilta hankittuja mutta oikeankokoisia juhlakenkiä ei ole tullut vastaan.
Kommentit (19)
Tarvitseehan lapsi toiset kengät kesäksi. Tai sitten sandaalit.
Meillä kolme tyttöä ja jokaisella mustat kiiltonahkakengät. Nämä kengät isovanhempien hankkimia, kuten myös villakangastakit, jotka oma äitini on ostanut omien sanojensa mukaan päivittäiseen ulkoiluun... :-)
Minua on nyt toisinaan jopa hävettänyt heidän ns. täydelliset juhlavaatteet... En haluaisi viestittää niillä sitä mitä ne mielestäni viestittävät. Ymmärrätkö?
Ei siis todellakaan haittaa. Tyhmät ne vaatteilla koreilee. Mukavia kevätjuhlia!
ja eikös ne lapset oo siellä kevätjuhlissa ilman kenkiä??
ei varmaan haittaa, mutta lenkkarit ainoina kenkinä on kyllä aika huono valinta. Jos ei ole varaa valita, niin sitten tietenkin parempi lenkkaritkin kuin ainoat kengät.
kaikkia käytetty pihalla, ei enää siistissä kunnossa. Mutta on sillä onneksi päiväkodissa sisäkenkinä sandaalit, pitää laittaa ne.
Ja kyllä pihalenkkareistakin saa melko siistit, kun hieman pesee tai heittää jopa pesukoneeseen.
Nim.merk. Kokemusta on
Pojan vaatetuksessa lenkkarit ei niin hyppää silmille, mutta jos kyseessä tyttö ja mekko käytössä niin lenkkarit sen kanssa on aika koominen yhdistelmä.
muita kenkiä kuin lenkkareita, turha ostaa. Sandaalit korkeintaan helteellä vaihtaa tai kumpparit, ei mitään kävelykenkiä koskaan käytä, kokemusta on, jääneet pitämättä.
Siistejä kangastossuja saa n. 10 e hintaan (ja ehkä halvemmallakin?), mutta jos siihen ei ole varaa niin eihän sille mitään voi.
eivätkä ne ole hyvät jalassa, hankaavat, muistan omasta lapsuudesta. Mieluummin laitan vaikka 30€ kävelykenkiin, jotka jäävät pitämättä kuin ostan kangastossut. Liian espoolaista meille.
tai jotkut rock-henkiset pääkallokuvioiset, niihin voisin panostaa. Ei mitään Hjallis-tyyliä mun pojalle, kiitos.
Kyllä lapsella pitää olla juhlavaatteet ja -kengät siinä missä aikuisellakin!
en ota tilinsiirtoja, sossu laskee tuloksi. Kirjekuoressa voit kyllä 30€ lähettää jos annan sulle osoitteen s-postilla.
en ota tilinsiirtoja, sossu laskee tuloksi. Kirjekuoressa voit kyllä 30€ lähettää jos annan sulle osoitteen s-postilla.
lapset menee sinne sisäkengissä, jotka mun lapsen tapauksessa on Crocksit tao oikeasti feikkisellaiset.
Kun kaikki niitä ehdottaa ja halvalla sais sekä pojille et tytöille.
Ne kenkärahat menee ihan muuhun kuin kenkiin. Kyllä ne kengät pitäisi saada hankittua lapsilisillä tai elareilla.
Ostin just tytölle ja oli 15,90 €. Sikahinta paskoista jalkineista. Mutta ne oli niin söpöt, että kun tyttö halusi hellyin :(
Lapselle (eikä aikuisellekaan) ei ole vain kovin hyväksi käyttää pelkästään yksiä kenkiä jatkuvasti. Kevyet kangaskengät ei kaupassakaan paljon maksa.