Jumalaa ei ole olemassa
Jumalaa ei ole järjen mukaan olemassa. Jeesus oli vaan tasokas provoilija, joka sai kaikki ihmiset mukaan hänen provoonsa.
Kommentit (9)
Se on meinaan sama asia kuin vertaisi sammakonkudun älykkyyttä ihmisälyyn. jos sitäkään.
Eli ne, jotka todistaa yrittävät vetävät lyhyen korren...
Mutta ne, jotka uskovat ja Jeesukseen, hänen poikaansa, joka kuoli meidän syntiemme tähden, ja tunnustamme omat syntimme eli puhdistumme...olemmekin matkalla Jumalan luo.
Todistapa tuo
Todista sinä että Jumala on olemassa. Tiede ei tuo tätä jumala-teoriaa.
minä vain uskon johonkin selaiseen mitä ei voi tieteellisesti todistaa. Koittakaa kestää, ei liene keltään pois millään tavoin. Mutta mulle antaa rauhan.
miksi sinua vaivaa se että järjen mukaan Jumalaa ei ole olemassa
Oletko vihainen?
löydät vastauksen!
Ja tämä on tosi.
jolloin mietit, rukoilisinko tai vaan huomaat rukoilevasi.
tulee hetki jolloin mietit auttaisikohan se Jumala tällaisessa tilanteessa jos se olisi olemassa?
Tulee hetki jolloin huomaat surusi ja väsymyksesi keskellä ajattelevasi Jumalaa.
Ole tällöin rohkea ja pyydä häneltä apua.
Kaikki kärsivät, Yksi voi auttaa.
niin väärässä, ap.
Mä ainakin tiedän ja tunnen että Jumala on läsnä jokaisessa päivässä jonka elän. Jumala antaa rauhan, jota mikään muu ei voi antaa.
Minulla on mielikuvitusystävä nimeltään Yrjö. Hän on 26-vuotias alkoholisoitunut jänis, joka tuo elämääni valoa ja toivoa. Sama asia kuin "Jumalaan" uskominen.
Todista sinä että Jumala on olemassa. Tiede ei tuo tätä jumala-teoriaa.