Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka paljon hommaa kaasolla?

Vierailija
15.05.2011 |

Tunnen olevani täystyöllistetty kaasona. Viimeiset 5 kk yksi ilta viikossa pitänyt olla morsiamen orjana ja kaatopaikkana suoraan sanoen. En olisi lupautunut, jos olisin tiennyt tämän.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
15.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

minun kaasoni auttoi minua kutsujen tekemisessä, järkkäsi polttarini ja teki meikkini/kampaukseni (on ammatiltaan meikkaaja/maskeeraaja, kampaaja).

Vierailija
2/5 |
15.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

autoin hääpuvun valitsemisessa ja yhtenä iltana morsian tarvitsi apuja joidenkin koristelujuttujen kanssa. Niin ja kirkossa pidin kimppua ja ojensin nenäliinan : ))

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
15.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa etukäteen puhua minkä verran ja missä asioissa morsian kaipaa apua ennen kuin suostuu. Tai sitten ehdottaa että kaasoja olisi 2, jos alkaa vaikuttaa liian työllistävältä. Toivottavasti saat vaivannäöstäsi kunnon korvauksen, etkä yhtä viinipulloa häämatkalta.

Vierailija
4/5 |
15.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on lähettänyt ja tilannut kutsut (minun laskuuni) ja hän tulee koristelemaan hääkakun. Sitten hän järjestää polttarit mikäli haluaa, sekä varaa minulle ja hänelle meikin ja kampauksen sekä koemeikit ja kampauksen (minun laskuuni) sekä on auttanut häämekkoni valinnassa. Eipä vielä muuta. Jaa no vastaukset häihin osallistumisesta lähetetäänb myös hänelle joten hän varmistaa sitten lopullisen osallistujamäärän cateringfirmalle, ja erikoisruokavaliot yms. Nuo hän tekee siksi pääosin että minä asun 900km päässä hääpaikasta ja kaaso asuu siellä hääpaikalla koko kesän.

Vierailija
5/5 |
15.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

polttarikuluista (n. 200 e). Morsian kysyi häiden jälkeen miksemme ostaneet heille häälahjaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kaksi