Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Eihän tuo DNA mokkula mikään tykki

Vierailija
12.05.2011 |

ole, mutta nopeampi kuin kännykkä liitettynä tietokoneeseen.



Hankin dna mokkulan ja testasin nopeuden niin näytti vähän päälle 2 megaa ja välillä hieman alle.

Aiemmin on ollut känny kiinni tietsikassa ja siitäkin menee isompi lasku kuukaudessa kuin nyt nopeammasta mokkulasta.

Meillä kun firma on niin pihi ettei ole hommannut työasuntooni nopeaa liittymää vaan tuollaisen surkean kännyn jolla meni hermot.



Hommasin oman mokkulan ja nyt pelittää. Kuitenkaan ei se mihinkään 4 tai 5 megaan pääse helsinki pukinmäessä, mutta kuitenkin kahteen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

nopeustestin ja ei sekään antanut kuin 2,9 ja ulos 1,9.



Ei siis ole mokkula vaan normaali liittymä.

Vierailija
2/2 |
12.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

muuttu.



Tuo kännykkä hitaalla nopeudella kaapelin kanssa kannettavaan liitettynä maksoi joka kuukausi 20 euroa ja nyt siis hyvällä nopeudella mokkula maksaa 11,20 (kun on muitakin dna sopimuksia)ja soneralta kerrottiin kun katkaisin tuo 20 eukon sopimuksen, että saisin jotain 3 eukolla 40 megan sopimuksen (tuo vauhti ei ikinä toteudu, mutta ehkä 5 megaa). Siinä vaiheessa lupaavat kun sopimusta katkaisee.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla