Raskauksien aikana en käynyt kertaakaan neuvolalääkärillä,
vaan yksityisellä. Joka kerran oli ultra, ajat pitivät paikkansa ja palvelu erinomaista.
Kommentit (8)
kuin kaupungin suosituin yksityinen gyne :)
vikaa neuvolalääkäreissä????
Meillä ainakin joka kerta eli 3 kertaa raskauden aikana on eri lääkäri ja toinen toistaan kummallisempia.
Mulla nelosta odottaessa rv 38 lettipäinen, näytti juuri peruskoulusta päässeeltä, tyttö tokaisi sitten että kun supistukset alkaa, niin sitten synnyttämään.
Kiitin erinomaisesta vinkistä, että täytyypä sitten tehdä niin.
Itse pidän neuvolalääkärikäyntiä ihan turhanpäiväisenä. Ainut, että hän voi sanoa, jos kohdunsuu on kovin auki vaikka puolivälissä, mutta siinäkään en parikymppisen tytön kokemusperää pidä kovin luotettavana.
vikaa neuvolalääkäreissä????
Mulla nelosta odottaessa rv 38 lettipäinen, näytti juuri peruskoulusta päässeeltä, tyttö tokaisi sitten että kun supistukset alkaa, niin sitten synnyttämään.
:=DDDDDDDDDDDD
Neuvolassa toimii yksityissairaalan suosituimmat gynet.
Neuvolalääkäri on ihan turha. Yks äitipolikäynti loppuraskauteen lisää olis paljon parempi kuin joku jolla ei edes ultraa ole käytössä. Välttyis ihmiset monilta ongelmilta.
Mulla onneks työnantaja tarjoaa tämän loistavan etuuden.