Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kellään kokemusta..

Vierailija
25.10.2005 |

Papa-testin tulokseks tuli epäily lievistä solumuutoksista. Mitäpäs meinaa? Mikä on vialla? Hieman vaivaa varsinkin kun jatkotutkimuksiin pääsen vasta ensi kesänä koska olen nyt raskaana. Stressaanko koko tämän ajan kunnes pääsen tutkimuksiin vai unohdanko koko asian kunnes lähettävät tutkimusajan?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ensinnäkin: jos olisi ollut vakavaa, olisi se voitu hoitaa vaikka olet raskaana

toiseksi: esim. minulla ja varmasti monella muullakin, on papasta löytynyt solumuutoksia ja minullakin oli papaluokka2. Sinänsä ihan harmiton, ilmeisesti kondylooma (ei oireillut mitenkään), olisi hoidettu sähkösilmukalla pois mutta katosi aivan itsestään eikä sitä ole näkynyt sen koommin.



Ole ihan rauhassa, voi olla ettei mitään muutoksia ole kun seuraavan kerran papa otetaan. Niitä muutoksia vain on hyvä seurata ettei sitten monen vuoden päästä hoitamattomasta muutoksesta kehity mitään vakavampaa.

Vierailija
2/3 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli vuoden puhdas ja taas näyttää kakkosta!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei vaan ollut kovin kiva kirje tuollainen. Toivottavasti on kaikki hyvin sitten synnytyksen jälkeen. Kiitos!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä yhdeksän