Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
vauva lentokoneessa
17.02.2011 |
Missä/miten vaihdetaan kakkavaippa? Saako nykyään olla esim. korvike/vellitetra mukana ilman, että tarvii laittaa johonkin läpinäkyvään (pilallehan se menee).
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
(ei tosin pehmustetta ja on aika liukas jos kone yhtään tärisee). Pyydä apua lentoemoilta jos et yksi selviä, mä oon aina saanu apua ihan pyytämättäkin;)Vauvalle saa olla ruoka mukana mutta se pitää olla(riippuu vähän kentästä, kuinka tarkkoja ovat) läpinäkyvässä pussissa. Siis pakkauksineen päivineen, ei sitä maitoa tarvitse kaataa mihinkään pussiin
Mutta kiitos, ja eiköhän me perille päästä :) Lento onneksi alle 4h, hyvällä tuurilla ilman kakkoja :D
ap.
Alue: Aihe vapaa
tetrassa, ei siis edes korviketta. Ei siis tarvitse laittaa mihinkään läpinäkyvään, kuhan sen putelin laittaa näkyville. Kakkavaippa vaihdetaan vessassa, yhdessä vessoista on aina hoitopöytä.