Moneenko asti lapsenne saavat valvoa ensi yönä 31.12.2010-1.1.2011?
Kommentit (63)
mutta heräsivät tänään taas kaikki 6.30, joten tuskin jaksavat edes kymmeneen. Iät 1, 5 ja 6.
Mutta ollaan yökylässä missä muitakin lapsia eli pitää vielä siellä sopia kaikille yhteiset ajat sekä katsoa miten väsyneitä lapset illalla ovat.
nukkumaan eli ennen yhdeksää. Lapset 4kk, 3v ja 6v.
eli klo 20. Ekaluokkalaisella valvomisilta eli saa valvoa 21.30 saakka. Muut lapset iältään 1,3, 4 ja 5v.
saa valvoa puoleenyöhön ja katsoa raketit, jos jaksaa.
ja niin myös tekevät. Alle kouluikäiset menevät nukkumaan normaalisti kahdeksan-yhdeksän maissa, kun eivät kuitenkaan jaksa valvoa. Heille juhla tehdään aiemmin illalla.
saa valvoa yli puolenyön ja katsoa raketit, sit nukkumaan.
Ja saa valvoa noin 21 asti,normaalisti menee nukkumaan 20.00.
Kyllä meillä 4v. ja 7v. puoleen yöhön jaksaa sinnitellä hereillä (7v. pidempäänkin), etenkin kun on vieraita. Hulvatonta menoa on siis tiedossa :)
mutta tuskin normaaliaikaan ovat vielä nukkumassa. Saavat valvoa pidempään, mutta en usko, että kukaan jaksaa paljoakaan yli kymmenen. :D Lapset 2,5 ja 7v. Todennäköisesti isoin nukahtaa ensin.
mikä on pari tuntia myöhempään kuin yleensä. Käydään katsomassa kaupungin ilotulitus illalla. Tuskin edes jaksaisivat valvoa keskiyöhön.
Ensin ajattelin, että saavat mennä normiaikaan nukkumaan, mutta koska heräävät kuitenkin paukkeeseen klo 24 niin annan heidän valvoa siihen saakka. Jos he heräävät kesken unien katsomaan raketteja niin nukahtaminen voi olla sen jälkeen varsin vaikeaa.
Siihen jaksavat omamme (5v, 7v ja 8v) ja naapurin kolme suunnilleen samanikäistä hyvin valvoa. Sitten sänkyyn...
Meidän 5v tyttö saa valvoa niin pitkään kun jaksaa. Meille tulee toinen lapsiperhe illaksi ja he lähtevät varmaan kymmenen aikaan (heillä 2v ja 5v).
Sen jälkeen varmaan ruvetaan ehdotteleen, että kohta voitais lähteä iltapesulle ja sillee...
3v saa valvoa puoleen yöhön jos jaksaa ja
4 viikkonen huutaa kaiketi koliikkiaan yhteen, kahteen asti.
katsotaan raketit ja sitten nukkumaan. Valvoisi kyllä siitäkin pidempään ilman ongelmia, ja aamulla heräisi kuitenkin normaaliaikaan...
normaaliaikaan, eli n. klo 22. Ikää melkein 2 v.
Mutta en usko että jaksavat edes 23:een