G: Mitä lastenne isä antaa lapsillenne lahjaksi?
Kommentit (14)
pojille partakoneet ja bossin hajut. moottorikelkka.
tytölle digikamera ja haju.
timanttikaulakoru.
kaikille yhteinen thaimaan loma.
Jotain on ostanut, eilen illalla hän niitä kiroillen kääri paketteihin, mutten käynyt kurkkimassa mitä on ostanut.
tähtilaivaston toiselle ja jotain muutakin. Yhdessä ollaan =)
Sain 1200 euroa rahaa ja pyynnön ostaa jotain oikein kivaa. Mies oli 8 viikon liikematkalla/komennuksella ja palasi toissapäivänä kotiin
Yhdessä ollaan ja minä olen kyllä hankkinut paketteja molempien edestä...
laittaa minulle aina tilille 100e,jolla ostan paketin iskän nimissä.
pyrin ostamaan aina sen toivotuimman lahjan iskältä.....
Osti lapselle kunnon ulkoiluvaatteet, eli kunnon goretex kengät ja legon vedenkestävä toppapuku ja pipo. Tai minä valkkasin ja hän maksoi.
Minä ostin lapselle muutaman lelun ja muut lahjat saa mummilta ja papalta ja kummeilta
ehkä minä enemmän panostanut, mutta mies on ostanut ainakin yhden tietokonepelin isän ja 7v pojan yhteiseksi puuhaksi (paketin päällä lukee "miesväki"), Suomi-Englanti -kuvasanakirjan (edelleen 7-vuotiaalle) ja pienemmille toivelahjoja, mm. siivoussetin nelivuotiaalle.
Isommille mies osti kännykät ja karkkia.
Yhdessä ollaan.
Yhteisiä on kaksi 3v ja 1v. toiselle osti leikkiauton ja toiselle nuken. omalle vanhemmalle lapselle osti kännykän ja antoi rahaa.
naimisissa ollaan. itse olen ostanu kaikenmoista pienempaa tavaraa..
ei ostanut mtään..yhden ainoan kerran on ostanut mitään lapsille.Mä en muistaakseni ole saanut koskaan mitään
ja mies antaa rahat ja mä ostan sen mitä mies haluaa, tänä vuonna lapsi sai läppärin isänsä toiveesta.
Mies ei työnsä vuoksi ehdi/jaksa mennä ostoksille.
ja hän osti pojille pleikkaripelit kummallekkin omat. Vauvalle (2kk) ei mitään.
Minä olenkin sitten muuten hoitanut kummilapset ja loput omille. Näin joka vuosi