onko olemassa tv:tä, johon olisi yhdistetty pc?
En tarkoita siis erillisiä laitteita. Vaan tv, jonka takana on pari senttiä paksu pc...
Kommentit (6)
jos siis haet all-in-one laitetta niin on kosketusnäytöllisiä pc-koneita jossa on siis kaikki samassa, myös tv-viritin. Mutta nää on aina kompromisseja. Jos haluat tv:n jossa on kompromissina media-toistin, nettiselain, verkkoyhteydet niin niitä löytyy. Mutta telkkari jossa täysi pc-tekniikka.. -en ole vielä nähnyt. Tekniikka olisi olemassa, mutta pc integroituna on vielä liian vikaherkkä ja nopeasti vanhaksi jäävä laite. Jos oikeesti tarve on niin näyttölaite jonka natiiviresoluutio riittää tietokonekäyttöön ja mediacenter-pc sitten kaveriksi. Siihen kannattaa panostaa sitten ssd-kiintolevyyn jne nopeampaan tekniikkaan ettei pc:n käynnistymisnopeus tule pullonkaulaksi.
Emme jaksa odottaa tietokoneen käynnistymistä vaan pitäisi ennemminkin olla tv, jossa on mahdollisuus käyttää joskus pc_tä----
Siihen kannattaa panostaa sitten ssd-kiintolevyyn jne nopeampaan tekniikkaan ettei pc:n käynnistymisnopeus tule pullonkaulaksi.
tuollainen laite myös tallentaa, jolloin laitteen sammuminen on yleensä näennäistä.
SSD kuitenkin kannattaa valita, sillä se metelöi vähemmän ja tuottaa vähävirtaisena myös vähemmän lämpöä.
käynnistyminenhän tapahtuu hetkessä, kun ei sammuta sitä kokonaan.
että käynnistyy nopeasti, niin hankkikaa mac.
kannattaa kuitenkin miettiä kahteen kertaan, hommaako ennemmin erillisen tv:n ja HTPC:n.