Raskaus ja seksi
Mies ei ole koskenutkaan minuun rv10 jälkeen, pientä suukottelua ja halailua lukuunottamatta. Nyt meneillään rv21 ja tämä on aivan kauheaa! Kaipaisin kovasti hellyyttä ja totisesti myös sitä kunnon seksiä!
Ennen raskautta seksielämämme oli kunnossa ja aloitteita tehtiin puolin ja toisin. Nyt aloitteen tekijänä olen aina minä ja mies ei lämpene yhtään..
Kommentit (3)
Mies ei halunnut seksiä, koska pelkäsi että vahingoittaa lasta ja myös ajatus siitä että tunkeutuu toisen "kotiin" ahdisti.
Hän ei myöskään uskaltanut silitellä, suukotella jne. koska pelkäsi sen johtavan seksiin.
Puhuttiin kyllä asioista, mutta ihan kaikkea ei ilmeisesti sittenkään tullu käsiteltyä, koska tämä selvisimulle vasta raskauden loppupuolella ja osittain vasta raskauden jälkeen :p
kannatan myös tuota puhumista!
mutta jotenkin heittää huumoriksi koko asian (lue: ei pysty asiasta keskustelemaan)
Luulen että ongelmana on juurikin tuo että pelkää jotenkin osuvansa vauvaan tai vahingoittavansa sitä eikä varmaan usko minua vaikka olen monesti selittänyt ettei se millään tavalla ole mahdollista.
Tämän vuoksi olen silti viime aikoina alkanut epäillä omaa viehättävyyttäni hänen silmissään ja ahdistunut. Jos ongelma onkin siinä ettei mieheni koe minua seksuaalisesti viehettäväksi tämän tilan vuoksi.. :/
Jos jostakin syystä pelkää vahingoittavansa lasta!?