Annatteko te kummilapsillenne lahjoja, jos
samassa perheessä on teidän lapsen kummi eikä hän ikinä lahjo omaa kummilastaan?
Mä olen tälle kyseiselle lapselle (veljeni lapsi) ostanut aina lahjaksi mitä on halunut ja joululahjaksi myös. Olen myös lasten vanhempia muistanut joka joulu ja synttäreinä leiponut heidän herkkujaan. Ikinä en ole heiltä saanut mitään lahjaa ja ensimmäisinä vuosina mun lapselle, heidän kummilapselle mun äiti osti lahjat veljeni nimeen. Nyt ei tee enää sitä, joten sieltä ei tule edes onnittelutekstaria.
Mietienkin että mitä hittoa mä ostan sinne päin mitään, mutta vähän säälittää kummipoikani, mutta eiväthän hekään muista omaa kummilastaan. Olenko ilkeä, jos lopetan lahjomiset?
Kommentit (2)
Ärsyttävää käytöstähän tuo on veljeltäsi, mutta ei sitä kannata kummilapselle kostaa. Oletko puhunut asiasta veljesi kanssa? Voisitko kertoa suoraan, että sinua ärsyttää oman lapsesi puolesta hänen käytöksensä?
Minä ainakaan sinun tilanteessa en muistaisi kummilasta.