Eronnut ja ikävä
Erosin lasteni isästä kesällä,ex mies on alkoholisti ja koko suhde kaatui siihen kun ei voinut enää hillitä juomistaan lastenkaan aikana.
Meillä oli muuten hyvä suhde,hellyyttä yms sellaisia uupui mitä normi suhteessa tarvitaan mutta tultiin hyvin toimeen ja toisen kanssa oli helppo olla.
Nyt olen löytänyt uuden miehen ja hän on aivan ihana ja ollaan aktiivisesti tässä tapailtu....mutta miksi välillä mulle tulee ikävä eksääni?Oikeastaan kaiholla muistelen kun asiat vielä joskus oli hyvin ja tunsin oloni turvalliseksi ja hyväksi lasten kanssa.Eksäni ei ole hakenut apuja juomiseensa ja tuskin tulee hakemaankaan..joten yhteen paluu ei näillä näkymin tule tapahtumaan koskaan.
Harmittaa ja vituttaa että sen ukon piti kaikki pilata,on vaan niin paha mieli kun ajattelen asioita.
Onko kenelläkään muulla ollut eron jälkeen samoja fiiliksiä,vielä näin uuden suhteen kynnyksellä?
Uusi kumppani vain saa korostetusti pintaan sen, että todellaki jätit miehesi. Ja hyvä että jätit, jos oli alkoholisti eikä edes hakenut apua.