Tavarat olivat kirpparilla tunnin
ja pöytävuokra oli jo tienattu. Ihanaa. Olen itse opiskelija ja mies vaan työssä eikä palkka mikään hyvä. Halvalla olen vaatteita myynyt että joku pienituloinen saa lapselleen hyvää vaatetta ja tarviketta. Ja me käytetään lapsi kirpparista tienaamillani rahoilla silmälääkärillä; täällä pitää käydä yksityisellä vaikka ennen pääsi suoraan OYS:n karsastuspolille.
Olen niin onnellinen. Kiitos ihmiset kun ostatte!
Kommentit (11)
mutta vein meidän jälkikasvun vanhat kamat (muuttosiivous, joten kamaa riitti!) KUmpulan Vekarakirppikselle ja ekan päivän saldo oli jo yli 150 euroa. Huomenna puran pöydän ja eilen kysyttynä tuotto oli jo yli 400 euroa. Jee!
Minäkin lähden viemään tavaraa lisää. Mulla on vasta toinen päivä menossa.
ap
Parhaimmillaan kirppistelystä saa kyllä niin hyvän mielen, sekä ostajana että myyjänä.
mua melkeen itkettää ku7n on sunnuntaina viimeinen päivä pöytä ja tiedän et jään aika rutosti tappiolle : (
Minullakin olisi aina vaikka mitä kirpparille vietävää, mutta koska en ikinä ehdi enkä jaksa vuokrata pöytää, vien vaatteet yleensä Pelastusarmeijalle. Kirppiskäyntini rajoittuvat pelkkään ostamiseen :)
..nettosin 33 euroa viikon pöydästä. Kovin kauas en viitsisi kirpparipöytää laittaa kotikulmilta, kun sitten pöydän järjestely ja lisätavaroisen vienti menee vaikeaksi ja hintaa tulee kun autolla pitäisi mennä..
Yritän huutiksessa, mutta aika nihkeesti siellä, täällä vauvallakin on ilmoitus. Ihan siistejä ja kivoja pikkutytön vaatteita, mutta kun en kirppikselle laittanut 50 senttiä hinnaksi, eikä ole mitään H&M, Gymboree Me&I jne tms., niin ei huutiksessa kelpaa tavalliset perusvaatteet. Ja hinnat on kyllä ihan edulliset.
Mäkin myyn kirppiksillä ja tälläkin hetkellä mulla on pöytä. 5 päivän myynti oli 156 euroa, eli ihan kiva myynti, vaikka joskus olen kyllä myynyt paremminkin :)
parhaimmin saa kaupaksi kun laittaa vähän hintaa. Ihmiset ostaa silloin sen enmpää miettimättä. Jos tuotteella hintaa, sitä pohditaan ja jää helposti osatmatta. Kannattaa siis laitaa alhainen hinta jos haluaa päästä eroon.
parhaimmin saa kaupaksi kun laittaa vähän hintaa. Ihmiset ostaa silloin sen enmpää miettimättä. Jos tuotteella hintaa, sitä pohditaan ja jää helposti osatmatta. Kannattaa siis laitaa alhainen hinta jos haluaa päästä eroon.
Mikäli jokin tuote on edullinen, niin ostan sen kahta kertaa miettimättä, mutta jos hintaa on vähän enempi, saatan jättää hyllyyn. Ja jos myyjä ei halua sitä kotiin takaisin kantaa, suosittelen myymään sitten sillä edullisemmalla hinnalla :)
mutta vein meidän jälkikasvun vanhat kamat (muuttosiivous, joten kamaa riitti!) KUmpulan Vekarakirppikselle ja ekan päivän saldo oli jo yli 150 euroa. /i]
Minkä kokoista vaatetta sulla oli myynnissä ja mihin hintaan? Tiiätkö meneekö Vekarakirppiksellä kouluikäisten (150 cm ylöspäin) vaatteet kaupaksi?
poikien (unisex) vaatteita koosta 92 kokoon 110. Hyväkuntoista tavaraa, ei liekkejä tai isoja printtejä vaan perustrikoota, iloisia värejä, marimekkoa ja benettonia. joitakin ulkovaatteita, lähinnä kaupunkitakkeja tms. (nahkarotsi, pari farkkutakkia ja maiharia) -- toppapuvut ja vk-puvut on jo menneet kavereiden lapsille tai käytetty meillä loppuun. Mutta hyvin on mennyt kaikki koot, samoin lastenkirjat ja dvd:t. Joululahjarahat on nyt "tienattu"!