Onko kukaan ulkomamma tilannut Littlewoods-nettikaupasta? Hinnat samat puntina ja euroina?!
Nettikauppa on ilmeisesti englantilainen, mutta toimittaa ainakin tänne Espanjaan. Katsoin lapselle yhtä lego duplo-pakettia, jonka hinta oli firman brittisivulla 49 puntaa ja tällä toisella sivulla littlewoodseurope-sivulla 49 euroa plus postikulut 5 euroa.
Samainen paketti legon omilla sivuilla 73€ plus postikulut.
Onko kukaan tilannut tuolta ja voiko noi hinnat oikeasti olla noin?
Kommentit (4)
Moikka!
Suosittelen ko. kauppaa. Toimituskulut 5£, erittäin nopea toimitus 3-5 päivää yleensä Suomeen. Samoin palautus toimii, omalla kustannuksella tosin, mutta palautusten käsittely ja rahan palautus tosi nopeasti. Maksikirjeenä voi esim. aika monta vaatetta palauttaa jollain 4€:lla kuitenkin, joten ihan mahdottomia kuluja ei itselle tule, jos joku tuote ei miellytkään. Ei muuta kuin shoppailemaan Littlewoods Europen -sivuille.
kirjoita goolen valuuttalaskuri ja laske sillä.
on hyvä ja edullinen.
Eivät veloita postikuluja lainkaan.
http://www.dealextreme.com/?r=34774240
Elektroniikka, tarvikkeet, kaapelit ym edullisesti.
Tai kännykän suojakuoret.
En ole käynytkään noilla brittisivuilla. Ehkä siellä on nyt joku ale?
Itseasiassa olen vähän pettynyt tilaukseeni, pojan paidat eivät ole vielä saapuneet, vaikka piti tulla tällä viikolla. Sanoivat, että paidat on loppu ja voikin yllättäen kestää vielä muutama viikko. : /