Elämme lopun aikoja!
Kun syntiset vaativat oikeuksiaan ja kirkon valta ajetaan alas!
Luonnon katastrofit lisääntyvät ja ihmiset jättävä kirkon ja liittyvät paholaisen armaijaan!
Tämä on ennustettu!
Ja ennustettu on myös se, että ne jotka ilmestyskirjan tapahtumista varoittavat, saavat päälleen halvausryöpyn! Ihmiset palvovat mammonaa ja paholaista!
Lopun ajat ovat lähellä! Se kaikki on merkkitty ja nähtävillä! Vain sokeat eivät näe!
Kommentit (17)
Oon repeillyt ihan tosissani tätä ketjua lukiessani
Kun syntiset vaativat oikeuksiaan ja kirkon valta ajetaan alas!
Eikös kaikki ole syntisiä?
Luonnon katastrofit lisääntyvät ja ihmiset jättävä kirkon ja liittyvät paholaisen armaijaan!
Tämä on ennustettu!
Odotellaas että ne oikeasti lisääntyvät...
On tämä Suomen maa vaan aika merkittävä paikka maapallolla, kun meidän takiamme tulee lopun ajat :)
joku tulee vaikka töissä moittimaan mun työtä. Mulkaisen vihaisesti ja karjaisen Elämme lopun aikoja! Koska minussa ei ole koskaan vikaa. Piste.
Aurinko syntyi vajaa 5 miljardia vuotta sitten, ja noin 5 miljardin vuoden kuluttua sen energiavarat loppuvat.[3] Energian tuoton lämpötila kasvaa, mikä johtuu helposti fuusioituvan vedyn vähenemisestä. Aurinko alkaa nyt tuottaa yhä enemmän kokoon luhistumista estävää energiaa hiili- ja muilla fuusioilla. Korkeammalla lämpötilalla tapahtuva nopea energian tuotanto aiheuttaa ongelmia: lämpö ei ehdi siirtyä vakaasti ytimestä ulos ulkoavaruuteen (vrt. lämmön siirtymisen hitaus). Tämän seurauksena Auringon koko kasvaa, sillä se varastoi energiaa. Säteily samalla lisääntyy ja aikaansaa ennen pitkää maapallon lämpenemistä, tosin hitaasti. 900 miljoonan vuoden kuluttua Auringon ollessa 5,5 miljardin vuoden ikäinen arvioidaan maanpinnan keskilämpötilan ylittävän Maan nykymuotoiselle elämälle kriittisen 30 °C rajan.
Viiden miljardin vuoden kuluttua vety loppuu Auringon keskustasta, ja se alkaa hitaasti laajentua ja muuttua punaiseksi. Vähitellen Auringosta tulee punainen jättiläinen, joka nielaisee sisemmät planeetat Merkuriuksen ja Venuksen. Maapallo sulaa laavapalloksi, ja osa sen kivikehästä höyrystyy avaruuteen. Samalla Aurinko puhaltaa uloimmat kerroksensa planetaariseksi sumuksi, jolloin keskustassa oleva tiivis ydin paljastuu ja muuttuu myöhemmin valkoiseksi kääpiöksi. Jäljelle jäänyt Auringon ydin jäähtyy lopulta valkoisesta kääpiöstä mustaksi kääpiöksi.[4]
Jokainen asia ja keskustelu johtaa tällä palstalla aina lopulta näiden maailmanlopun pasuunoiden (lue: höyrähtäneiden torvien) esiinmarssiin. Maanjäristys: loppu on tullut. Sota jossain: Loppu on tullut. Homot tahtoo oikeuksia: Loppu on tullut. Vanha virsi.
olen valmis ja perheeni myös kun jeesus tulee,
Jeesus ei olekkaan mikään posken kääntäjä vaan sotajoukkojen päällikkö kun hän tulee ja kaikki tuomitaan. valmistaudu jos et ole valmis
Jään kiinostuneena odottelemaan vastaustasi ap.
Väärin tulkittu väärien profeettijen julistama!
Silloin eivät homot juosseet julkisesti kadulla huudelleen oikeuksiaan! Silloin eivät kansat liikkuneet holtittomasti eikä kirkon valta ja kunnia horjahdellut asemastaan!
Mutta nyt! Loppu on tulossa! Jokainen joka on oikeasti valmistautunut voi tietää sen! Sillä pian Jeesus palaa hakemaan omansa ja silloin erotetaan syntiset vanhurskaat!
ei -70 luvun! Olemme eläneet koko vuosisadan syntistä ja saatanaa ihannoivaa elämää!
Suomen eläimiinsekaantumisoikeuden käynnit 1700-luvulla, Halleyn komeetta ja muut on tainnut mennä ohitse sinulta ap.
Kun samaa hoilattiin alkuseurakunnassa ei puhuttu kirkon asemasta, koska sitä ei edes ollut vielä.
Kiihkolla provoat:"silloin erotetaan syntiset vanhurskaat!"
Väärin tulkittu väärien profeettijen julistama!
Silloin eivät homot juosseet julkisesti kadulla huudelleen oikeuksiaan! Silloin eivät kansat liikkuneet holtittomasti eikä kirkon valta ja kunnia horjahdellut asemastaan!Mutta nyt! Loppu on tulossa! Jokainen joka on oikeasti valmistautunut voi tietää sen! Sillä pian Jeesus palaa hakemaan omansa ja silloin erotetaan syntiset vanhurskaat!
Maailmanloppu tulee vain Suomeen, muu maailma säilyy. Onneksi asun jo ulkomailla.
uskoivat elävänsä lopun aikoja ja näkivät lopun ajan merkkien toteutuvan maailmanajassaan. Niin on sen jälkeen jokainen sukupolvi ollut varma, että heidän omana aikanaan tapahtuu Jeesuksen toinen tuleminen.
http://naurunappula.com/575927
Jumala sallii tämänkin tapahtua, eihän se voi silloin väärin olla.
Tuota loppua on ennustettu jo yli 2000 vuotta, joopa joo. Luonto se ekaksi brekaa.