Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koukussa nettiosteluun

Vierailija
16.10.2010 |

Kuukausi sitten sorruin eka kertaa ostamaan lastenvaatteita netistä ja nyt olen totaalisen koukussa. Vähän kun surffaan, niin johan taas toisesta kaupasta löytyy jotain ihanaa.



Onhan tämä helppoa ja vaivatonta, mutta pirullisen kalliiksi tulee. En siis millään malta olla tilaamatta kun nyt alkuun pääsin, niin näyttääväthän lapset ihanilta täysin uusissa ja erilaisissa vaatteissa kuin päiväkodin muut lapset.

Meiltä täältä kaupungista kun löytyvät vain nuo perinteiset Lindex, KappAhl, Seppälä, Pop, JesperJunior, NameIt ja tietty isot marketit.



Mut nyt tämä riistäytyy jo käsistä. Äskenkin näpyttelin reilun sadan euron tilauksen, arghh. Kuin te muut pystytte hillitsemään itseänne?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä on se ongelma, että koululaisille ei meinaa koto-Suomesta löytyä kivaa ja värikästä päällepantavaa. Kolmasluokkalainenkin pian kasvaa ulos Name It -mallistosta. Siksipä nettiin! Ja kaikkea kivaa löytyy :)

Vierailija
2/4 |
17.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ole edes nuita liikkeitä. Yksi lastenvaate liike ja pari isompaa markettia. Yritä siinä niistä sitten repiä. Siirrä joka kuun alussa toiselle tilille se raha summa jonka saat surutta kuluttaa ja se pitää aina kuukaudeksi riittää :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän pikku kaupungissa ei ole ainuttakaan lastenvaatekauppaa. Aikuistenvaatteita saa marketista, mutta lasten vaatteita ei mistään. Kaikki on siis tilattava tai ajettava 120km jossa on lähimmät vaatekaupat.



Minulla ei kuitenkaan ole ongelmaa netti shoppailussa koska teen tilauksen kerran kuussa enkä murehdi vaikka summaksi tulisi 200e. Ajattelen että kerran se kirpasee.

Vierailija
4/4 |
17.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän jokainen aikuinen tiedä, mihin rahat riittävät eikä osta enempää. Erikseen on sitten ne avuttomat, joilla ei ole käsitystä tulojen ja menojen suhteesta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi neljä