Lue keskustelun säännöt.
Kuinka kauan pidit TÄI-tavaroita saunassa?
15.10.2010 |
Entäs pakkasessa? Apteekissa sanottiin ettei hiusten uusintakäsittelyä tarvita, netissä neuvotaan että se tarvitaan, miten mahtaa olla?Minä haluan niistä varmasti eroon KERRALLA!
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tosin kuulemma harvoin tarttuvat tekstiilien välityksellä, mutta varmuus on parasta. Imuroin kaikki istuimet (sohvat, nojatuolit yms).
KAnnattaa tehdä hiuksiin uusintapesu, sillä munat voivat säilyä ensimmäisessä pesussa ja niistä kuoriutua uusia täitä. Oletko tarkastanut lapsen pään päivittäin - munista on voinut kuoriutua nymfi-vaiheen täitä (toukkia)? Minusta tuo pään huolellinen tarkkailu ja mahdollisten munien ja nymfien poistaminen on aika oleellinen asia. Ainakin meillä noita nymfejä löytyi vielä useana päivänä ensimmäisen täipesun jälkeen.