Leveälahkeisia housuja?
Rakastan leveälahkeisia housuja. Siis semmoisia, joissa on lahkeet ylhäältä asti leveät. Mulle käy melkein kaikenlaiset materiaalit, kangas, vakosametti, pellava, college, jopa ohut farkku (farkkuja vieroksun, enkä niitä oikeastaan enää omistakaan).
Mulla on vai yksi ongelma: paksut reidet. Monet ohuempireitiselle leveät housut eivät olekaan enää mulle kovin leveät. Muuten en ole lihava, joten isojen kokojen osastoilta ei oikein löydy mulle sopivaa.
Ilmiantakaa mulle siis kauppoja, joista löytyy leveälahkeisia housuja!
Kommentit (2)
juuri tilaillut, koska mun pitää sovitella housut ennen kuin ostan. Osasyynä just tää mun hankala vartalonmalli. Ehkä pitäis uskaltautua... Kiitos kuitenkin!
Ap
mä en muuten tuolta tilaa mutta housuja on erilahkeilla ja parit suorat housut olen siis tilannut ja ollut yllätys yllätys, tosi tyytyväinen