Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

On toki niitäkin vanhempia jotka antavat lastensa pukeutua

Vierailija
23.09.2010 |

ekalla luokalla teinivaatteisiin. Koulun pihassa nitä näkee liehumassa kylmällä kelillä navat paljaina ja tukka värjättynä punkkarinpunaiseksi. Tänään just sellaisia tokaluokkalaisia katselin koulun pihassa. Lisäksi vielä revityt pillit jalassa. Kuvottavan näköistä muta onneks ei mun ongelmani.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta eihän sille voi mitään ku nykyään on niin noloo pukeutua reiman korvaläpälliseen lippahattuun. Ei se haittaa jos lapsi paleltuu, kunhan on cool eikä noloooohhh!!111!11

Vierailija
2/2 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mua ihan harmittaa, kun tyttöni on jo ekaluokalla niin pitkä että vaatteet on jo 134cm kivoja lasten vaatteita saa todella etsiä. En suuria summia haluaisi laittaa paitoihin joten noissa halvemmissa ketjuissa (Lindex, Kappahl ja HM) kivojen paitojen koot loppuu 122-128cm. Sit siitä isommat on kamalia teinivaatteita. Pitäs lapsen saada olla lapsi ja lapsen näköinen ainakin ala-asteen ajan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kolme