Vähän ällö aihe, mutta tuskin olen ainoa jolla tämä ongelma...
Kun ei oikein kehtaa muuallakaan kysyä, niin täällä ehkä näin nimettömänä sitten. Eli ongelmana haiseva alapää. Mitä ihmettä sille voi tehdä? Pesulla käynnin jälkeen jo tunnin päästä haisee taas. Hiivaa se ei ole. Ei muita oireita.
Apuja kaivattais, ei kai tästä tarvi lopunikää kärsiä?
Kommentit (6)
Älä pese liikaa, ja pesuun käytä pelkkää vettä.
Siisti alapään karvoitus, se auttaa myös.
Kyllähän gyne huomaa jos haju on jotenkin erikoista...
Älä pese liikaa, ja pesuun käytä pelkkää vettä.
Siisti alapään karvoitus, se auttaa myös.
Kyllähän gyne huomaa jos haju on jotenkin erikoista...
Mutta kun haju käy nenään ihan vaatteet päällä istuessa. Pesen pelkällä vedellä ja kyllä on sitä "puutarhaakin" siistitty :)
-ap
jokin bakteeritulehdus ?
kay gynella niin saat laakkeet. voit toki kokeilla rauhoittuuko apteekin itsehoidolla (ematinpuikot)
emättimeen laitettava maitohappovalmiste auttaa haisevaan alapäähän. Kyse on ph tasapainon helahteluista joita aiheuttaa niin hormoonit kuin lääkekuurit jne.
Eli rohkeasti vain apteekkiin ja kuuri päälle. Se on inhaa eli hieman sotkuista jne mutta pitäisi toimia ihan ok