Voihan itku. Onnistuin suuttuttamaan mieheni niin, että näin hänet ekaa kertaa kauheassa humalassa.
Juuri kotiutui ja löi reiän eteisen seinään ja sammui sitten sohvalle :( Miehen isä oli alkoholisti, ja mies on karseiden lapsuusmuistojen takia juonut tähän asti olemattoman vähän.
Kommentit (6)
meidän kämpän tekemättömistä ns. miesten töistä. Ilmeisesti oli ollut tosia karsea päivä duunissa myös. Yhtäkkiä vain pimahti ja häipyi ja äsken siis kotiutui. Yhdessä ollaan oltu kohta 8 v ja ei koskaan aiemmin mitään tällaista.
ap
älä ny hyvä ihme ittees syytä toisen kännin ottamisesta!toivot vaa miehelle kamalaa darraa. :D
Vaan täysin hänen valitsemansa ratkaisumalli.
Normaali mies (tai ihminen ylipäätään) ei vedä itseänsä sammumiskuntoon, vaikka puoliso kuinka nalkuttaisi, naputtaisi tai suuttuttaisi.
Miehesi on varmaankin syytä ottaa yhteyttä jonnekin ja hakea keskusteluapua, koska käyttää nyt lapsuuden kodistaan oppimaansa ratkaisumallia - josta ei sellaiseksi ole.
Sinulle halaus, äläkä nyt ainakaan syytä itseäsi!
Nyt on sitten hyvä hetki puhua, onko tuo paras ratkaisumalli siihen, kun suututtaa todella paljon. EI ole kekenkään toisen vika, jos joku päättää turruttaa tunteitaan viinalla.
Minulla ainakin menisi luottamus mieheen. En jaksasi alkaa varomaan sanojani, ettei mies vaan ratkea ryyppäämään. KENENKÄÄn ei pitäisi joutua pelkäämään moista. Älä siis ota syytä siitä itsellesi.
mitä muutakin tapahtui. Töissä on voinut tapahtua mitä vaan. Tosin känni ei ratkaise asioita, mutta jos ensimmäinen kerta kahdeksaan vuoteen, kannattaa varmaan keskustella.
perimä nostaa päätään. Ei omena kauas puusta jne.