Siis miksi BB:ssä on toi vanha nainen, ei sovi yhtää
kaikki muut jotain parikymppisiä ja tämä yksi täti 40v.
Kommentit (4)
kun vaikka laitetaan joku selvästi vanhempi ja kulahtaneempi nuorten joukkoon.
ei ole kaikki sitä samaa bilettävää nuorisoa.
Pikemminkään en tykkää siitä, että niitä vanhempia laitetaan sinne aina vain yksi kerrallaan. Musta BB olisi paljon mielenkiintoisempi, kun sinne laitettaisiin paljon laajemmalla skaalalla 20-60-vuotiaita duunarista akateemiseen.
Viime kauden katsojien keski-ikä oli 39 vuotta, eli ei sitä pelkkä nuoriso katso. Ilmeisesti kuitenkin äänestäjien keski-ikä oli huomattavasti alhaisempi, kun ohjelmaa näytetään yhä enemmän heitä varten tehtävän. Minusta mielenkiintoisin BB oli se ensimmäinen, jossa oli ihan fiksuja tyyppejä mukana ja niillä fiksut jutut, mutta ilmeisesti se konsepti ei tuottanut riittävästi äänestysrahaa.
Nykyisen systeemi, jossa vain ryypätään ja harrastetaan seksiä toisesta päivästä lähtien on tylsääkin tylsempi. Eihän siellä ole oikeasti hauskoja juttuja kuin muutamalla (Satu ja Ville), loput harrastaa sitä seksi-pieru-kakkahuumoria ja puhuu silikonirinnoista.
Laitetaan aina 10 parikymppistä ja yksi yli 40v.
Laittaisivat nyt edes kaksi. Ne vanhat äänestetään aina ensimmäisinä ulos. Sitten alkaa hiljaisten ja introverttien ihmisten ulos savustaminen.
Onneksi viimeksi kun oli se ESA niin sitä eivät saaneet ensimmäisten mukana ulos kun kansa äänesti sen aina jatkoon.
Onko BB talo suomalainen yhteiskunta pienoiskoossa?
Vanhaat ja heikot äänestetään ulos.