G:Paras horoskooppimerkki?
Eli mikä olet itse, minkä merkin kanssa on läpi elämän synkannut parhaiten? Entä lapsesi? Mitä merkkiä ovat ja osuuko luonnekuvaus?
Kommentit (30)
Olen luonteeltani juuri sellainen kuin mitä kaksosista saa joka paikasta lukea :D Itselläni synkkaa kala-miehen kanssa vaikka näin "ei pitäisi olla" jos horoskooppeihin on uskominen.
Kumpikin ollaan jousimiehiä ja kummankin lähimmät ystävät on jousimiehiä.
Lapset ovat vaaka ja vesimies. Minusta tämä meidän vesimies on kyllä aika tulta ja tappuraa en tiedä mitä niiden pitäisi olla.. Vaaka taas on tyypillinen vaaka syntymästään asti oikea viilipytty.
Tulen toimeen hyvin leijonien ja kaksosten kanssa. Härkä on kaikista haasteellisin sanoisinko mahdoton jotenkin onnistun saamaan aina sukset ristiin.
Kummatkin ollaan aika omapäisiä, eikä helposti anneta periksi. Olen sanonutkin, että voisin olla vaaka. Lapset ovat kaksi tyttöä rapuja, yksi tyttö oinas japoika neitsyt.
Poika rapu ja tyttö härkä.
Luulenpa, joku osa noista arvioinneista osuu ihan kohdalleen.
Itseäni en kyllä pidä mitenkään pikkutarkkana, järjestelmällinen kyllä olen, mutta ei mua muiden boheemius kummemmin haittaa.
Rapu -poika on mielestäni herkkä ja arkakin. Härkä -tyttärellä ainakin tosi vahva itsetunto, ei muiden arvostelut hetkauta, oman tiensä kulkija.
Miltäs tää kuulostaa?
Miltäs tää kuulostaa?
Mun mielestä lapsesi kuulostavat aika tyypillisiltä merkkiensä edustajilta; Rapu poika on varmastikin herkkä, mielikuvituksekas, helposti mököttelevä (ja kuoreensa menevä), kiltti ja suhde äitiin on hänelle läpi elämän tärkeä. Härkä tyttö voi olla melko härkäpäinen (eli omapäinen), omistamansa tavarat tärkeitä, joskus saa oikein kunnon raivareita (vaikka muuten melko tasainen).
Tyypillinen Neitsyt ja tyypillinen Vesimies yhdessä eivät kyllä ole se ihanteellisin yhdistelmä ;-) - Neitsyt tarvitsee elämäänsä vakaampaa kumppania, ja Vesimies tarvitsee rinnalleen jonkun, joka ei yritä rajoittaa hänen omaperäisiä tekemisiänsä (ts. vapautta). Neitsyelle parhaiten sopivia kumppaneita voisivat pitkällä tähtäimellä olla Skorpioni, Kauris tai Härkä.
yhdessä 14 vuotta. Täydellinen pari. Vesimies-mieheni on kaikkien kaveri, joskus unohtaa minut, mutta osaa myös olla romanttinen ja tunteellinen. Vahvat, syvät tunteet, piilossa. Mieletön huumori. Olemme molemmat seurallisia, sosiaalisia, helppoja ja mutkattomia.
Ex-mieheni: Olen aina hullaantunut Jousimiehiin, joita on elämässäni ollut monta. (Minulla Mars jOusimiehessä, eli on miesihanteeni). Pitkiä, urheilullisia, mutta ikuisia poikamiehiä...hulivilejä, joihin ei voi luottaa.
Ravut: hyviä rakastajia, huumorintajuisia, hyväntuulisuus kääntyy hetkessä pahaksi tuuleksi, komeita, loukkaantuvat verisesti ja melko vähästä
Härät: komeita, hyviä rakastajia, rikkaita, nautiskelijoita, vaativat laatua kaikessa, haluavat näytellä naistaan ja olla hänestä ylpeitä, naisen täytyy siis olla hoikka, kaunis ja pukeutua viimeisen päälle, saavat megaraivareita milloin mistäkin
Oinaat: juntteja, maanläheisiä, hyviä sängyssä, vähän rahvaanomaisia Vaa´alle, joka kaipaa hienostunutta kauneutta, romantiikkaa, ei piereskelyä herkällä hetkellä...
Kaksoset: Kaikki natsaa Vaa´an kanssa, mutta liian häntäheikkejä eli epäluotettavia, muuten todella hauskoja seuraihmisiä, mahtavaa bailata niiden kanssa
Kauriita, Kaloja ja Neitsyitä en voi sietää, ei ole miehiä minun makuuni, tiukkapipoja, pihejä jne.
Leijonia ja Vaakoja olisin halunnut tavata, mutta jostain syystä en ole.
Lapseni: Rapu-poika, hyvin kiintynyt kotiin, vanhempiin, tarkka raha-asioissa, murjottaja, komea!
Jousimies-tyttö: jousimies vilkuttaa sydämellään, luki jossain. Pitää paikkansa. Urheilullinen hurjapää. Aina hyväntuulinen, paljon kavereita. Sievä.
mutta tuntuu inhottavalta että jotkut tuntemani ihmiset ovat tarjonneet OSANOTTOAAN kun kuulivat että lapseni on skorpioni.
Onko skorpioni jotenkin kaikista horoskooppimerkeistä paskin?
Kala nainen. "Miehistöön" on kuulunut lähes kaikki taivaanmerkit, mutta jostakin syystä olen elämäni aikana vetänyt puoleeni eniten jousimiehiä, jotka eivät sovi herkälle kalalle ollenkaan! Vaaka menetteli, mutta oli liian pinnallinen. Skorpioni tarrautui liikaa. Leijona ahdisti nurkkaan omistuksenhalullaan.
Parhaat ystäväni:oinas ja neitsyt
Lapseni:vesimies
kala-merkkiset olivat lapsena lähinnä sydäntä ja ovat edelleenkin. Lasteni isäksi otin kaksoset - ja oli niin väärä valinta kuin olla ja voi. Kaikki tuntemani Leijonat ovat omahyväisiä ja itseriittoisia, lapseni ovat: kalat: taiteilija, luova, kiltti, ihana...rapu: tunnollinen, koti-ihminen, rohkea, vilpitön...leijona: itseriittoinen, muita vähättelevä, kaikkitietävä
Ja leijonen luonnekuvaus sopii itseeni todella hyvin. Valtaosa parhaista ystävistäni on leijonia, joten allekirjoitan täysin sen, että leijona+leijona on täydellinen pari. Mieheni on oinas ja erinäisistä ristiriidoista (oinas itsepäinen, päättäväinen jne. ja leijona "itsekäs" huomionhakuinen laiska kunkku) huolimatta ollaan kuin luodut toisillemme, eli allekirjoitan senkin faktan, että leijona ja oinas sopivat täydellisesti toisilleen.
Ja mieheni Kala. Mielestäni merkkien luonnekuvaus osuu meillä melko hyvin kohdalleen. Usein kirjoitetaan ettei kyseiset tähtimerkit sovi toisilleen, mutta ei meidän kohdalla pidä paikkaansa. Toki otetaan yhteen, mutta erilaisuudet tasapainottaa. Kaksi exääni ovat olleet härkiä ja se on kyllä todettava, että kaksi sarvipäätä ei todellakaan sovi toisilleen...
Lapset myös vesimerkkejä - esikoinen Kala ja nuorempi vesimies.
vesimiehen kanssa on synkannut parhaiten (nykyinen mieheni ;) ) Lapsia 2, leijona ja vesimies. :D
Hyvin ovat osuneet.
Ei oikein vielä voi sanoa että osuuko luonteet kohdilleen.
Myös mieheni on leijona ja olemmekin "täydellinen pari".
Lapseni on rapu ja hänet olen rapumiehen kanssa saanut. Rapumies on ex ei ei synkannut. Lapsi on myös aika tyypillinen rapu :D
Parhaat ystäväni ovat oinas, jousimies ja vesimies.
Parhaiten on synkannut selkeästi rapujen ja vesimiehen kanssa. Miehistä leijona vie voiton.
Ja lapseni ovat kaksonen ja kauris. Ex oli oinas ja oli tooooodella vaikea suhde, nyt skorppiooni ja tosinaan on aika voimakkaat kinastelut =) eli enpä osaa sanoa kuka sopii kanssani =)))
Itse olen vesimies, puoliso skorpioni. Vaikeeta on. Historiassa useita skorpionimiehiä, jostain syystä ne alkaa saalistaa minua kaikkein fanaattisimmin, outoa ;o) Lapset on rapu, oinas ja härkä. Parhaat ystävät kauriita. Paras horoskooppimerkki? Vesimies! Vapaus, veljeys, tasa-arvo on ainakin minun ehdoton motto.
Mies kalat, lapset vesimies, kalat ja vaaka.
Aikanaan parisuhteessa räiskyi, nyt on tasaantunut.
Oinasmies on sellainen, jonka kanssa en ole koskaan tullut toimeen.
Ei mitään hajua, millainen ravun "pitäisi" olla. En ole ihan varma, mitä merkkiä mieheni tai lapseni edustavat tai minkälaisia heidän pitäisi sen perusteella olla.
tyypillinen pikkutarkka perfektionisti, rakastan sarkastista mustaa huumoria ;-)(varmaan völillä tosi rasittava) Perheeseeni kuuluu oinasmies ja leijona-jousimieslapset! Voitte kuvitella, että minulla on välillä vaikeaa näiden tulimerkkien kanssa ;-)
Ei ole ;), mutta yksi hankalimmista se varmasti monen mielestä on. Skorpioni-lapsi voi olla aika haasteellinen kasvattaa; nämä ihmiset ovat dramaattisia, syvästi tuntevia, saattavat usein murjottaa -> voi olla vaikea murrosikä, pyrkivät hallintaan ja osaavat kohdistaa jokaiseen satuttavia piikkejä (huomaavat tarkkanäköisyydellään ihmisten heikot kohdat, joita nostavat mielellään esille sopivalla hetkellä).
Mutta on Skorpioneissa paljon hyvääkin; niille harvoille, joista pitävät, ovat hyviä ja luotettavia kumppaneita / puolisoja / ystäviä. Rakastavat syvästi - eivät todellakaan ole mitään pintaliitäjiä. Lojaaleja.
Toivottavasti olet itsekin tarpeeksi vahva ihminen vastaamaan Skorpionisi oman tahdon -ilmaisuihin?