Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kofeiini lapsilla

Vierailija
23.08.2010 |

Olen huolestuneena katsonut tuota lapsien energiajuomarallia kaupassa. Itselläni on kaksi pientä lasta ja en ikinä toivoisi heidän olevan nuin koukussa kofeiiniin.



Tässä vielä linkki yhteen julisteeseen aiheesta. Mielestäni tästä pitäisi puhua enemmän. http://kuvaton.com/k/wKg.jpg



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellänikin 2 lasta (otto 9.v ja enni 12.v) enkä ikinä aio ostaa heille energiajuomaa enkä coca-colaa koska sekin sisältää vähän kofeiinia.

Olen nähnyt kotikaupunkini k-marketista nuoret lapset kantavat tölkki tolkulla halpoja euroshopper energiajuomia ja olen todella huolestunut heidän kofeiinin käytöstä. Olen niin kauhuissani näistä että energiajuomista että olen jopa suunnitellut muuttavani tämän kauhean nuorisokulttuurin tieltä setäni ja tätini luo bel-airiin.

Vierailija
2/3 |
23.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun Coca-cola keksittiin niin samoihin aikoihin tuli myös nopeampi rytmi kaikkeen ja lopulta niin nopea, ettei kukaan pysy perässä enää!



Itse en voi juoda kahvia ilman, että saan sydämen sykkimään liian nopeaan tahtiin, rytmihäiriöitä, pahoinvointia ja myös noita psyykkisiä oireita. Jos olen aikuinen, niin miten sitten lapset?



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kampanjajulisteen takana on? ihan uteliaisuudesta vain kysyn.