G: Ärsyttävin TV-mainos?
Mulla on muutama mainos, joita vihaan yli kaiken. Tässä on:
-Piza casa di mama, miksi se juippi ottaa ensin pizzapalan, sitten laittaa sen lautaselle ja lopuksi ottaa uuden vaikka lautasella on se edellinenkin syömättä?Kauhee hamstraaja.
-Zon-geeli. "Kun tiedät mihin koskee". Se mies sanoo "kun niskaani koskee,käytän zon-geeliä." Miksi se sitten laittaa sitä selkään?!
-Silmänaluksetsilmänalukset ja vielä kerran silmänalukset.
-Palmolive Nutrifresh. "Mikä siitä tekee niin hyvän?" se nainen sanoo siinä mainoksessa. "Minulla on tapana sanoa,että jos kysyt niin et ole kokeillut!" Itsehän se kyselee mikä siitä tekee niin ehanan.
Pläh. :D
Kommentit (55)
missä kaksi naista lässyttää sitä "ei lisättyä sokeria" ja sitten syödään sitä jugurttia ihan kuin se olisi jotain ihmeellistä. Niillä on niin typerät ilmeet.
Hesburgein mainokset on todella kotikutoisia, ehkä tarkoituskin? Rahanhaaskaukselle tuntuu, jos niitä tekee mainostoimisto.
laktoosittomien tuotteiden mainos...argh!
-paras mainos toi. Repeän aina siihen äänenpainoon.
on ehdottomasti acticia ja actimel mainokset!!
särkylääkemainos jossa ne ihmiset ulisee.
vielä lisää. Yksi ärsyttävistä ärsyttävin mainos on danonino. "Minusta lapsilleni parasta on Danonino!" Onko se sokeripommi muka parempi vaihtoehto lapsille d-vitamiinin ja kalsiumin saantiin kuin tavallinen maito? "Meidän tyttö tykkää persikasta JEEJEE!"
AP
"mikään ei vastaa sitä tunnetta, jonka saat hammaslääkärissä (tai jotain). Nyt voit saada sen tunteen uudella XXX-sähköhammasharjalla."
-Miten sen tunteen voi saada sillä sähköhammasharjalla jos mikään ei vastaa hammaslääkärillä tehtyä puhdistusta?
aspiriini mainos kun se mies sanoo: Ai, nyt sattuu! Voi järkyttävä mikä mainos.
hiivasieni, peräpukama yms. mainokset,sekä terveyssidemainokset ! ARGGH
sidemainokset,voi luoja! Hävettää naisena istua olohuoneen sohvalla kun tommosia mainostetaan. Have a happy period!
ja rupes vatkaamaan takapuoltaan. Mainostko jotain pastillia tai jotain. En vaan voinut katsoa sitä!!
se on just paras! uu beibe beibe!
Hanna Partanen nyt ainakin, sitten kaikki Activiat, sekä se "Onko sinullakin pahanhajuista vuotoa?"...
hammasharjamainos on oikea antimainos, kun en halua saada kotona mitään hammaslääkärituntemuksia : D
Se hammasharja mainos myöskin ihmetyttää mikä jo mainittiinkin...olen käynyt miljoona kertaa hammaslääkärissä ja eivät kyllä lääkärit niitä hampaita putsaa jos hammastarkastukseen tai reikä tsekkaukseen menee.Katsovat vain sen hampaan mikä kolottaa ja sitten pihalle kun se on hoidettu.
Onko hyviä mainoksia enää ollenkaan? EI OLE!
Nauroin sille Siwan mainokselle, jossa se venäläisen näköinen ämmä turkoosine luomineen paiskoi sitä luukkua nakkikiskalla. Ukkeli yritti tilata lihistä.
Kaikki muu silkkaa sontaa ja mainoskatkot pelkkää tuskaa.
Saunalahden vähennyslaskukone aiheuttaa vessareissun. Hammastahnamainokset kaikki ovat ihan syvältä. Dubatut mainokset muutenkin.
Tahdon Kallen vessaan, Lorealin kurttuvoiteet julkkiksineen... hohhoi. Copywritereiden ideat jo käytetty.
kuvottavaa katsoa kun ihmiset lappavat lusikasta valuvaa jukurttia suuhunsa ja kehuvat makua samalla. Miksi ne pitääkin aina tehdä sillä samalla kaavalla?
kipugeeli-mainos, tai oikeastaan pari; Molemmissa ollaan keilaamassa. Ekassa osassa sattuu naista polveen. Huuli mutrussa sit ihmetellään ja sivellään polvea.
Toisessa osassa miehen käsi ilmeisesti repeytyy irti, iskeeko spitaali kesken keilailun vai mikä tuli, mutta käsi heilahtelee puoleta toiselle kuin sillä olisi oma tahto.
Keilakassista onneksi löytyy jotain rasvaa, ja jo taas pelit saadaan kulkemaan.
vastustustustustustustustustuskykyä!!!!