Mitä näistä haluaisit poikasi harrastavan?
jääkiekko, jalkapallo, sähly
poika 6v haluaisi pelata kaikkia,
mutta yksi pitää jättää pois eikä osaa päättää
Kommentit (16)
Eihän sitä voi tietää ellei kokeile.
Meillä 6-vuotiasta kiinnostaa nuo samat. Jalkapallo on nyt kierroksessa, mutta se ei ehkä ihan ole nappiratkaisu.
jonka pitäisi olla poikasi oma valinta...?
Ihan sama minulle mitä poikani harrastaa mutta jääkiekko ja jalkapallo tosi aikaavieviä peleineen molemmat. Oletan nyt että sähly on joku kerran viikossa oleva pelaaminen
on urheilullinen ja haluaisi pelata kaikkia
mutta ajan ja rahan takia vain kaksi mahdollista
totta kai lapsi saa päättää mutta kun ei halua,
joten kyselen vain mielipiteitä
sorry jos se jotain taas täällä ärsyttää...
kiekko kiinnostaa kanssa, mutta kun kaikkea ei voi saada...
Ja meillä säbä kaksi kertaa viikossa ja turnaukset päälle (lähinnä tuolle, kuka mietti, että se ois jotain kerta viikossa- pelailua)
kaikki on yhtä kivoja kuulu vastaus.
Tilanteessasi valitsisin sählyn/jääkiekon ja jalkapallon. Perusteina, että kaksi ekaa on mailapelejä ja vika taas ei. Kehittäisivät vähän erilaisia osaalueita.
kaikki on yhtä kivoja kuulu vastaus.
Tilanteessasi valitsisin sählyn/jääkiekon ja jalkapallon. Perusteina, että kaksi ekaa on mailapelejä ja vika taas ei. Kehittäisivät vähän erilaisia osaalueita.
Ajattelisin, että jääkiekko ja salibandy tukevat enempi toisiaan.
Toisaalta taas olisi varmaan hyvä, jos olisi kesälaji ja talvilaji.
treenit jatkuvat joulukuulle salissa ja
uusi kausi alkaa helmikuun lopussa
mutta kuusivuotiaana ainakin täällä oli vain kesällä:) mutta ei ollut mikään jjk vaan ihan vain maalaiskuntalainen seura.
että juurikin keskustelin yhden isän kanssa, jonka lapsi ei kaupunkimme suurimmassa seurassa voinut harrastaa kahta lajia, kun jääkiekkojoukkueen puolesta se kiellettiin.
Onneksi ei kyse ollut ihan kuusivuotiasta, mutta ei kovin vanhasta nyt kuitenkaan.
Meillä tulee ekaluokkalaisen kausi maksamaan 400e
jalkapallo ei ole nykyään mikään kesälaji treenit jatkuvat joulukuulle salissa ja
uusi kausi alkaa helmikuun lopussa
Kesälajin peruskuntokausi on talvella, talvilajin kesällä. Kesälaji edellyttää kesäsäätä. Se, paljonko jokin joukkue haluaa treenata ja mihin aikaan vuotta ei muuta lajin peruslähtökohtia.
On helpompi yhdistää, kun kilpailukaudet eivät mene päällekkäin, siksi sanoisin, että sähly tai jääkiekko pois eli yksi kesä- ja yksi talvilaji.
Meillä tulee ekaluokkalaisen kausi maksamaan 400e
minä valitsisin jalkapallon ja sählyn.
Tosin sitä lapsi itse haluaa, noi muut ei kuulemma kiinnosta.