Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

voisiko nämä lestadiolaisuuskeskustelut

Vierailija
31.07.2010 |

siirtyä elämänkatsomuspalstalle. Luulisin että paljon muuttuisi asiallisemmaksi kun nimimerkillä pitäisi kirjoittaa...

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei kiinnosta pätkääkään lukea täältä aiheesta.

Vierailija
2/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

en minä ainakaan ole huomannut mitään väärää.

ihan tottahan nämä jutut on.

niin läheltä olen koko elämäni lestadiolaisten elämistä ja olemista seurannut että tiedän..



tunnen useita äitejä jotka ovat todella mukavia tälläiselle taviksellekin ja hoitavat ja huolehtivat lapsistaan.

mutta paljon on niitäkin perheitä joissa lapsen tosiaankin on vain siinä herran huomassa ja muita ihmisiä pidetään alempiarvoisena ja tämä opetetaan myös lapsille..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikkia aloituksia ei tarvi avata!

Vierailija
4/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös sielläkin ole ollut keskusteluja? Oli ainakin joku vuosi sitten kun viimeksi katsoin. Keskustelu siellä vain käy aika paljon hitaammin kuin täällä av:lla. Enkä itse jaksa jotain tiettyä vastausta varten alkaa kirjautumaan sisään, kun enemmän kuitenkin anonyymina täällä av:lla kirjoittelen.



Asiallisempana siellä varmaan juttu kyllä pysyy, mutta ei mua ole juuri haitannut tän av:n keskustelujenkaan taso. Suodatan törkyviestit pois. :)

t. vl

Vierailija
5/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei taida porukalla pokka kestää kirjoittaa edes nimimerkillä, saati sitten omalla nimellään.

Jos joutuu nimimerkkiä käyttämään, se paljastaa provoilijat yhdeksi ja samaksi tyypiksi. Uskottavuushan siinä kärsis!

Samoin tämä vl-aloitusten tehtailija paljastuisi yhdeksi ja samaksi häiriköksi.

Vierailija
6/6 |
31.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ketä kiinnostaa jotku uskovaisten jutut ja traditiot.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kuusi