Olen niin iloinen kun mun 3-vuotias oppi päiväkuivaksi! :)
Hän on vastustanut asiaa todella paljon. Viikko sitten vaipat vaan "katosi". Pari ekaa päivää oli haastavimmat, tuli vahinkoja, mutta nyt on mennyt todella hienosti! Olen niin ylpeä ja iloinen!
Kommentit (7)
Lasten kanssa ehtii hyvinkin leikkiä ja nauttia elämästä, vaikka häntä opettaisikin potalle. Jo oli typerä kommentti sulla.
ei tarkotakaan sitä, että en näyttäs mitä potalla tehdään jne. istuttaisi sielä silloin tällöin jne... Mutta kyse onkin niistä äideistä , joille on TODELLA tärkeää, että HE ovat opettaneet lapsensa pissaamaan pottaan, Se ei onnistu ennenkuin lapsi ON valmis. JOJOJO tiedän, että sä oot nyt onnistunu tällä alueella varmaan toosi hyvin. anteeksi vaan. Mä menen nyt opetamaan mun puolivuotiaan puhumaan . moi!
Jo oli aikakin
Joo, samaa mieltä. Äläpäs kuule iloitse nyt, vaan RUOSKI itseäsi kun olet niin huono äiti, kun lapsesi ei ollut yökuiva vielä 1-vuotiaana!
;)
KUIVAKSI OPPII LAPSI ei äiti!!!!!!!!! JA multa saa ainakin niin miinusta , jos yrittää sössöttää jotain, että MÄ OPETIn meidän joonan puolitoista vuotiaana kakkaan pottaan!! HAH te mitään oo opettanu. lapsenne nyt vaan on ollu valmiita silloin sen tekeen, tai te ette oo tehny lapsenne kanssa mitään muuta kehittävä ja järkevää kuten esim. leikkiny, laulanu, pelaillu, lukenut kirjoja, NAUTTINU elämästä lapsen kanssa VAAN olette potattanu lastanne ympäristön paineessa kerätäksenne itsellenne mitalia HAHAHAHAHA! ja ONNEA vielä sille lapselle, joka oppi tänään olemaan vaipatta!
paras potta kommentti pitkään aikaan :)