Järkkyä! olen mökillä ja meidän pihaan tallusteli karhu
siis ihan oikeasti karhu niitä liikkuu täälläpäin.
Minun pitäisi lähteä kaupunkiin hakemaan miestäni tänne. Mutta en pääse talosta koska koska tämä otso kaivelee meidän jäteastiaa portilla, on levittänyt sen pitkin poikin, ohi ei pääse. Auto on kaumpana. Soitin hätäkeskukseen ja siellä sanottiin että se lähtee siitä aikaan, ja ettei minulla ole mitään hätää.Se on möyrinyt siellä jo kaksi tuntia. Pakkoa vaan odotella tässä.
Tämä ei ole mikään provo siis.
Kommentit (11)
mutta puhelimessa on jonkinlainen, voin ottaa kuvia.
ap.
mutta puhelimessa on jonkinlainen, voin ottaa kuvia.
ap.
ja tästä puuttu joku piuha. Kuvatkin on aika kaukaa otettuja..
Pyllistä sille karhulle paljas takapuolesi niin se lähtee karkuun.
Täällä yksi biologi joka varmaan repeäisi liitoksistaan onnesta jos näkisi karhun lähietäisyydeltä :)
se kaivelee nyt kukkamaata taikka syö kai tomaatteja joita oli roskiksessa, mörsiee sillee kumeasti.Ei mua pelota, talossa on vankat ovet.
ap.
Tulee muuten uudestaan jos tietää että roskiksessa on syötävää.
Ja käske aja autolla ohi ja tööttäillä kyllä se siitä sitten metsään pakenee nimim. Kokemusta vastaavasta tööttäys puolelta. Ps. Missä päin mökki sijaitsee jos se on Savitaipaleen Partakoskella voin tulla itse tööttäilemään olen tässä mökillä itsekin.
nyt en enää näe sitä pihalla, saattoi lähteä pois. Odottelen ja juoksen sitten autolle. apua, jännittää...
ap.
superkuuliii!
ota kuvia! voit myydä ne lööppilehtiin!