Miksi on niin hyväksyttyä, coolia ja suorastaan ympäristön edellytys
suhtautua aina ja kaikkeen negatiivisesti, halveksien ja panetellen? Otetaan nyt esimerkkinä Ruotsin prinsessahäät ja hääparin onni.
Kommentit (5)
Täällä ainakin naapurissa ei voi olla uhmakasta lasta, sitä pahoinpidellään. Sun mies ei vaan voi olla ylitöissä, se panee sihteeriään. jne...
mutta kun tutustuin joitain vuosia sitten nettipalstakulttuuriin, järkytyin. Ensin luulin, että kirjoittajat vitsailevat, tyyliin "Siis hyi olkoon, miten joku voi pestä kylpyhuoneensa vain kerran viikossa, sehän kuhisee MIKROBEJA".
Esim. työpaikalla tyyppejä, joilla mikään ei ole koskaan hyvin, mikään ei kosketa vaan koko ajan ollaan niin kauhean kyynisiä. Mielestäni teini-ikä jäänyt päälle, ihmettelen vain aikovatko aikuiset ihmiset jatkaa läpi elämänsä samalla tyylillä.
t. ap
Esim. työpaikalla tyyppejä, joilla mikään ei ole koskaan hyvin, mikään ei kosketa vaan koko ajan ollaan niin kauhean kyynisiä. Mielestäni teini-ikä jäänyt päälle, ihmettelen vain aikovatko aikuiset ihmiset jatkaa läpi elämänsä samalla tyylillä. t. ap
Puhui juurikin kyynisesti noista häistä jne. Johtuu hänen omasta yksinjäämisen ja hylätyksi tulemisen pelostaan, juontaa juurensa lapsuuteen.
Kuitenkin seuraava uutinen danielista on takuulla sellainen missä re remuaa kavereidensa kanssa jossain tyttöklubilla kun Victoria hoitaa kotona vauvaa. Tai jotain.