Epäilen, että mieheni petti minua muutama viikko sitten
Pidimme naapureille grillibileet. Tänne saapui myös yhdet naapurimme, sellainen nuorehko nainen (olisiko 35 kieppeillä) miehensä kanssa. Epäilen, että tämän naapurin naisen kanssa mieheni petti minua. Todisteita minulla ei juuri ole, paitsi että olen huomannut mieheni katselevan tätä naista useasti aika pitkäänkin. Ja mikä ettei katsellessa, minua nuorempi nainen (itse olen miestäni vanhempi) ja ihan kivannäköinenkin.
Lähtivät jossain vaiheessa iltaa (mieheni ja tämä nainen) musiikkia laittamaan meille sisälle. Kummasti touhu kesti. Takaisintullessaan olin huomaavinani jotain outoa, en osaa tarkemmin sanoa että mitä, mutta jotenkin vaistosin jotain? Ja nyttemmin sen jälkeen mieheni on käyttäytynyt jotenkin oudosti. Toisina päivinä on ihan ajatuksissaan ja jopa vihamielinen minua kohtaan, toisina päivinä yltiöpäisen huomaavainen. Ei normaalia. Kun kysyin mieheltäni, vaivaako häntä jokin, että ihan kuin grilli-iltana olisi tapahtunut jotain, mies vastasi heti että ei vaivaa, miten niin, mutta kehonkieli jotenkin viestitti jotain muuta. En minä tiedä... Tämä asia painaa minua. Mutta kun todisteita ei ole.. mistä tietää, milloin vaisto on oikeassa ja milloin kuvittelen turhia?
Kommentit (47)
Tai mitä muuta tästä voisi päätellä: näytin miehelle tuon toisen avauksen ja annoin lukea. Mies kielsi ensin kaiken eikä meinannut suostua lukemaan, haukkui minua hulluksi että luen jotain "päättömiä nettikirjoituksia ja uskon niitä" mutta sitten luki aloituksen, ja meni ihan kummallisen näköiseksi ja lähti äsken ovet paukkuen menemään. Minne, en tiedä!! Ja nyt tuntuu että ei vois vähempää kiinnostaakaan!!
Minä olen aika sekavassa mielentilassa juuri nyt, enkä tiedä miten nyt sitten eteenpän, mitä tehdään, jatketaanko vai lähdenkö vai lähteekö mies. Kohta tulee eräs ystävä tänne "tueksi ja turvaksi" kun soitin hänelle.
Niin ja mikäli joku ei usko tarinaani, niin siinähän on sitten uskomatta. Mulla on vähän muutakin miettimistä nyt.
ap
mies lähti varmaan kertomaan sille naapurin petetylle miehelle. hankkiudu eroon tollasesta miehestä. ja käy tautitesteissä. löydät paremman miehen.
nyt päästään sitäkin ihmettelemään, että mahtoiko se naapurin rouva raskautua siinä kierrossa, ja kenenkäs jälkikasvua olisi tuloillaan? Eikös niillä oman miehen kanssa yritys ollut päällä.. Sorry, suolaa haavoihin.
Voimia ap:lle! Vaikka provoilisit, huomaa kyllä et ei kannata kaikkea nettiin kirjoittaa. Tuliko miehesi kotiin?
tuo "Tero" on nainen, joka lähti provolla vedättämään tästä aiheesta, kun on nyt niin pinnalla..
Naiset rupsahtaa muutenkin ennen miehiä... Ei oo kumma jos miehet alkaa katteleen "nuorempia"...
en osaa ap vastata.epäilen itekkii miestäni... mut ku ei oo todisteita...ja ainhan se kattelee naisii.
eka kirjoittaa pettäjäakka, sitten pettäjänaapuri, sitten pettäjäakan mies ja nyt uusimpana pettäjäakan lapsi. TOSI uskottavaa¨...
tosin hauskoja :D
mutta kahdesta ekasta en oikein osaa sanoa. Toisaalta kuulostais aika uskomattomalta, mutta kyllähän niitä uskomattomiakin asioita tapahtuu, sen olen omassakin elämässäni huomannut!
Olivat ne sitten tosia tai ei.
Suomi on pieni maa ja vauvan keskustelupalsta aika hyvin tunnettu vaikka ei olisi lapsia. Meitä siteerataan hyvässä ja varsinkin pahassa aika paljon myös valtalehdissä.
jos tuo originaali ap on kerran herännyt hrroksestaan kommentoimaan meille lisää.. ;P
ja mun kertomuksessa se yksityiskohta oli niin kuin kirjoitin, että todellakaan emme olleet tällä naapurilla kylässä.
Joten ei oo sun miehes ollut mun kaa.
Tai mitä muuta tästä voisi päätellä: näytin miehelle tuon toisen avauksen ja annoin lukea. Mies kielsi ensin kaiken eikä meinannut suostua lukemaan, haukkui minua hulluksi että luen jotain "päättömiä nettikirjoituksia ja uskon niitä" mutta sitten luki aloituksen, ja meni ihan kummallisen näköiseksi ja lähti äsken ovet paukkuen menemään. Minne, en tiedä!! Ja nyt tuntuu että ei vois vähempää kiinnostaakaan!!
Minä olen aika sekavassa mielentilassa juuri nyt, enkä tiedä miten nyt sitten eteenpän, mitä tehdään, jatketaanko vai lähdenkö vai lähteekö mies. Kohta tulee eräs ystävä tänne "tueksi ja turvaksi" kun soitin hänelle.Niin ja mikäli joku ei usko tarinaani, niin siinähän on sitten uskomatta. Mulla on vähän muutakin miettimistä nyt.
ap
Sunhan piti tulla seuraavaks kertoon, miten naapurin mies tuli raivoamaan ja kaikki paljastui sun miehelle ja..
raivoamaan + ollaan tää viikonloppu oltu poiskin + olen vältellyt kaikkia naapureita pari viikkoa.
50 (toisen ketjun ap)
ap:n suu on nyt mutkalla? Naurattaako Porvoon suuntaan vai itkettääkö pettääjä -miehen takia?