Lue keskustelun säännöt.
MUUMIMAMMAT3+
04.05.2010 |
HEI!
Aloitetaanpa tänne ketju, jota Mrs.ABC kyseli aiemmin. Eli ketju meille, jotka odotamme kolmatta (tai 3+) lasta syntyväksi loppuvuodesta.
En kopioinut nyt tähän niiden nimiä, jotka aikaisempaan viestiin olivat ilmoittautuneet, joten laittakaa itsenne ketjuun.
Lasten kanssa on touhua ja kiirettä, joten kuka tahansa voi aina uuden ketjun aloittaa. Katsotaan saadaanko ketju liikkeelle.
Olisi mukavaa kuulla vinkkejä ja kuulumisia samassa tilanteessa olevilta. Kuinka aika riittää? Onko raskaus sujunut hyvin? Mitä eroa edellisiin? jne...
Kirjoitellaan!
S.Hosuli
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Moi.
Unohdin oman tilanteeni kertoa.
Eli odotan kolmatta lastani nyt 33-vuotiaana ja koululainen sekä alle 2-vuotias löytyvät ennestään perheestämme.
Raskaus sinällään ei ollut suunniteltu, joten ihmetykseen on kulunut tovi.Innoissamme kuitenkin toki olemme ja vauvaa kovasti odotamme tulevaksi.
Mies taitaa olla paremmin perillä raskausviikoista, itse tahdon unohtaa pysyä kärryillä... Luulisin nyt olevan menossa 14 tai 15 r.vkoa. Laskettu aika on 26.10.
Kotidopplerilla ollaan syke jo kuultu ja koululainenkin siitä oli innoissaan. Alkuraskauden ultrassa kaikki oli hyvin ja seuraava aika ultraan on kesäkuun alussa.
Vointi on hyvä, kuvotuskin hävinnyt aamuista. =)
enpä jaarittele pidempään, vaan annan muidenkin kertoilla kuulumisiaan =)
Kirjoitellaan
S.Hosuli + "napero"