Mua niin huvittaa nämä terveydenhuoltohenkilöstön "olen huolissani" ls-ilmoitukset.
Viimeksi eilen lapseni neurologi "oli huolissaan" mun ja lapsen isän jatkuvista tappeluista ja niiden vaikutuksesta lapseni migreeniin.
Lisäksi lääkäri "oli huolissaan" siitä saako lapseni ruokaa säännöllisin väliajoin ja aikoi tehdä ls-ilmoituksen sossuun että saisin perhetyötekijän kotiin avukseni.
En sitten millään viitsinyt sille lekurille mainita että meillä on perhetyöntekijä kulkenut jo 9kk ja juuri toissapäivänä perhetyöntekijä kehui että minä pidän lapsillani säännölliset ruoka-ajat ja perhetyöntekijä oli tyytyväinen kun olimme ukon kanssa saaneet riitamme sovittua ja meillä menee taas paremmin.
Sossu jo ennestään tietoinen meidän tilanteesta ja ihan viimeisimmistäkin vaiheista. En vaan jaksanut sille lekurille alkaa selostamaan, etten olis pilannut sen hyvää huolestumista.
ja soittamaan kommunistilauluja naapureiden iloksi.