Tällä palstalla kyllä näkee räikeimmät yleistykset
Luuleeko kirjoittaja kirjoittaessaan että "koiranomistajat eivät siivoa koiriensa jätöksiä" tai "miehet eivät tykkää tunikoista" että joku uskoo tuollaista? Siis kuviteleeko kirjoittaja että hänellä on niin kattava otanta ko. ryhmästä että voi sanoa noin?
Onko kyse tyhmyydestä, kapeakatseisuudesta, rankasta vinoilusta vai mistä? Minusta tuo on erikoista.
Eikö tuollaisten kirjoittaja ymmärrä että hän on pienen pieni ääni valtavassa ihmisten valtameressä eikä mikään jumala joka on kaiken tietävä?
=D
Kommentit (5)
Ihan jo hyvä tavankin takia ja aloitus pitkälle määrittelee minkälainen keskustelu on tulossa.
Jos aloitus on voimakkaasti provosoiva, keskustelusta tuskin tulee kovin fiksu vaan vauvapalstalle tyypillinen tappelu.
Ymmärsithän että tässä ei puhuta koirankakoista, niiden siivoamisesta tai kuinka moni niitä siivoaa? :)
Harva koiranomistaja siivoaa jätöksensä.
Onko se meidän muiden vika ?
kirjoittajalla on mielessään kuva, jonka ilmoittaa. Enemmänkin kyse mielipiteestä ja joskus vankasta, joskus vähemmän vankasta kokemuksesta. Kaikkien luulisi hoksaavan, ettei tietenkään kellään voi olla kokemusta kaikista koirien omistajista eikä kaikista maailman miehistä.