Hyväksyisitkö miehellesi pilven polton?
Kommentit (38)
Opiskeluaikoina polteltiin tällä tyylillä pilveä eikä meistä narkkareita tullut ;)
kohta pitäs sit varmaan olla hyväksymässä vahvemmatkin...
kohta pitäs sit varmaan olla hyväksymässä vahvemmatkin...
Yllättävän harva oikeasti TAJUAA sen että myös alkoholi on huume joka aiheuttaa riippuvuutta. t. päihdetyöntekijä
kohta pitäs sit varmaan olla hyväksymässä vahvemmatkin...
että alkoholi ja tupakka on ihan yhtä paha... en minä suvaitsisi juomistakaan... minut on vaan kasvatettu siihen että huumet on paha asia ja sillä siisti. alkoholin haitat kyllä tiedän tasan tarkkaan äitini joi varmaan sen parikymmentä vuotta ja nyt saa kärsiä siitä, samoin tupakoinnistaan kun on todella paha keuhkoahtauma tauti ja tekee kuolemaa... olen pysytellyt kaukana huumeista enkä hyväksy niitä missään muodossa... sille en voi mitään että tupakka ja alkoholi on laillista...
Se on myös laitonta. Miksi kummassa kukaan katselisi rikollista narkomaania nurkissaan?
se on laitonta, riittävä syy mielestäni.
kokisin ongelmallisena rikollisen käyttäytymisen omassa perheessäni. Eli en todellakaan hyväksyisi. Meidän lainsäädännön mukaan alkoholia ja huumeita ei rinnasteta, joten se siitä.
Alkoholia voi käyttää kohtuudella ilman känniä ja pelkoa riippuvuuden kehittymisestä. Alkoholia voi ostaa kaupasta / alkosta ihan vapaasti, pilveä ei. Niin ja alkoholia voi ottaa kohtuudella myös lasten läsnäollessa, ilman salailua.
Siis maksimissaan. Eli ok sen verran, mutta en sen enempää. Joskus tosin suunnittelin, että alan kasvatella:D
kuin joku pilven pössyttely tai muuten huumeiden kanssa läträäminen.
Hyväksyisin ehkä maassa jossa se on laillista kuten Espanja, Portugali, Saksa, Belgia, Alankomaat, Italia, Slovenia, Tšekki, Viro..
Suomessa en todellakaan hyväksyisi sen käyttöä. Liian suuret rangaistukset sekä yleinen häpeä ja vaino.
Mieheni ei siltikään käyttäisi, sillä hän ei ole sen tyyppinen. Mieheni on urheilullinen eikä piittaa päihteistä. Hän pitää hedelmistä ja maamyyristä.
Ex poltti ja valehteli ettei polta. Vaihtoi jopa tupakkamerkin johonkin vähän pilveltä tuoksuvaan hämätäkseen minua, ei mennyt läpi.. siksi onkin ex.
Ex mies pössytteli päivittäin, elämä oli yhtä helvettiä. Tosin en myös katselisi alkoholia tarvitsevaakaan miestä, onneksi nuo eivät kuulu meidän elämään.
että te ette varmaan koskaan ole kävelleet päin punaisia.
Joo, pilvenpoltto on laitonta, mutta en nyt menisi rikolliseksi väittämään jotain joka käyttää pari kertaa vuodessa.
Itse en ole koskaan kokeillut, kun ei kiinnosta mutta satunnaiskäyttö ei ole laittomuudestaan huolimatta minusta moraalisesti tuomittavaa.
kokisin ongelmallisena rikollisen käyttäytymisen omassa perheessäni. Eli en todellakaan hyväksyisi. Meidän lainsäädännön mukaan alkoholia ja huumeita ei rinnasteta, joten se siitä.
Alkoholia voi käyttää kohtuudella ilman känniä ja pelkoa riippuvuuden kehittymisestä. Alkoholia voi ostaa kaupasta / alkosta ihan vapaasti, pilveä ei. Niin ja alkoholia voi ottaa kohtuudella myös lasten läsnäollessa, ilman salailua.
se on laitonta. Suurta alkoholinkäyttöäkään en suvaitse enää ikinä (ex oli alkoholisti).
Joten jos pitäisi valita alkoholistimiehen ja pilveä polttelevan välillä niin ottaisin sen pilvenveikon.
Kohtuukäyttäjä on tietysti paras vaihtoehto, mutta tämäkin asia tuli mieleen.
On suuri häpeä perheelle jos mies jää kiinni pössyttelystä. Koko naapurusto alkaisi pitämään miestä jonkin sortin narkomaanina ja myös työn saanti vaikeutuisi. Ehkä myös lapset otettaisiin sosiaaliviranomaisten huostaan.
Ikävää että suomessa tilanne on tälläinen. Ehkä asenteet vielä muuttuvat. Mutta nyt näissä oloissa ja tänä päivänä ei tulisi mieleenikään pössytellä ainuttakaan huume pilleriä.
Sauhutteleva äijä ei oikein ole ihanteeni.
ei mitään ongelmaa, toiset vetää kännit, toiset polttelee
Mieluummin katson tuota paukuissa kuin kännissä, se on niin harvoin, joten en koe ongelmaksi