G: Kuinka kauan olitte ollut yhdessä kun miehesi ensimmäisen kerran sanoi rakastavansa sinua?
tai sinä häntä, riippuen siitä kumpi sanoi sen ensin.
Kommentit (34)
sanoa sen minulle joka päivä ja 10 vuoden jälkeen on kyllä siinä lupauksessaan pysynyt
Istuimme sylikkäin ja katselimme tv:tä, mies katsoi minua ja sanoi "taidan olla rakastunut suhun" awww!!
Ja minä olin sulaa laavaa...
kun päätimme aloittaa "virallisen" seurustelun. :)
Sitä ennen olimme tapailleet kaveripohjalta muutaman kuukauden ajan.
3 vuotta oltiin oltu yhdessä. Mies oli kokenut ikävän eron ja oli varovainen tunteidensa kanssa. Eräänä iltana tulin töistä kotiin, mies odotti kukkakimpun kanssa ja kertoi kyyneleet silmissä rakastavansa mua. Ei sitä joka päivä tarvitse sanoa mun mielestä. Itse sanoin hänelle rakastavani n. 1 vuoden yhdessäolon jälkeen. Oltiin avoimesti keskusteltu tunteista kyllä, mutta välillä mietin, rakastuuko mies muhun koskaan. En painostanut enkä kysellyt sen kummemmin.
olimme pitkään yhdessä, mutta sittemmin eronneet.
ja mä sanoin ensin ja mies melkein suuttui, että ehdin ensin, koska hän olisi halunnut sanoa sen ensin. Oli odottanut hetkeä vain, jolloin sen sanoisi =). Pelkkä tuon muistelu saa aikaiseksi sellaisen pakahtumisen tunteen sydämessäni nyt.
Minä olin jo hetken häntä rakastanut, mutta koin että haluan kuulla sen häneltä ensin. En halunnut (mahdollisesti) ahdistaa häntä sanomalla sitä ensin.
Kannatti odottaa, sillä rakkauden tunnustus tuli sitten aivan ihanasti yllätyksenä.
Löydettiin toisemme netissä, sanoi puhelimessa. Ollaan nyt oltu yhdessä noin 15 votta.
te noin pian alatte rakastaa jotakuta? Kuinka kauan aiempien miesten kanssa meni ennen kuin rakastuitte?
saa rakastaa? En mä ainakaan haluaisi olla jonkun kanssa jota en rakasta.
Minä kun luulin, että se on se normaali tilanne.
saa rakastaa? En mä ainakaan haluaisi olla jonkun kanssa jota en rakasta.
olla yhdessä ihastuneena? Rakkaus on melko vahva tunne ja minusta on outoa, että jokaista miestä aletaan rakastaa parin kuukauden tapailun jälkeen.
olla yhdessä ihastuneena? Rakkaus on melko vahva tunne ja minusta on outoa, että jokaista miestä aletaan rakastaa parin kuukauden tapailun jälkeen.
että siinä vaiheessa ei todellakaan edes tunne koko ihmistä juuri lainkaan.
Muistan sen hyvin, katseltiin leffaa hänen poikamiesboxissaan, hänistui hajareisin ja minä siinä välissä häneen nojaten, mies piti käsiä ympärilläni jalkojen lisäksi:)
Siitä on nyt 18,5v.
N35
Onko mussa (meissä?) jotain vikaa kun en muista...
ei mullakaan mitään käsitystä, en todellakaan mihinkään kalenteriin merkinnyt:D
yhdessäolon jälkeen...kun tajusi, että ehkä on menettämässä.
Istuttiin kesäyönä Espan puistossa ja mies sanoi, että on tosi rakastunut muhun ja vastasin samalla tavalla takaisin. Vuosi oli 1989.
Parisuhteessa suurin haaste onkin muuttaa tuo rakastuminen rakastamiseksi. Toiset vain haahuilevat sen rakastumisen tunteen perässä. Me rakastuimme ja rakastamme toisiamme edelleen tosi paljon :-)
Mies tunnusti rakkautensa joskus maaliskuussa, ja aloimme olemaan yhdessä saman vuoden lokakuussa. Hän siis ihastui ja rakastui jo paljon ennen kuin minä. 13 v olemme nyt yhdessä olleet.
Säikähdin. Mä olin valmis sanomaan vasta reilun 4 kk tuntemisen jälkeen.